Máte pocit, že stát podporuje malé podnikatele?

Máte pocit, že stát podporuje malé podnikatele?
Slovácko Podnikání 18 / 07 / 2015

Anketa DOBRÉHO DNE

Jaroslav Strnad, Zdravá výživa, Staré Město:
Nevím, co se myslí podporou, ale stát se snaží stále novými stupidními zákony malé podnikatele zničit a ne je podporovat.

Stanislav Číhal, cykloservis, Staré Město
Od státu jsem nikdy nic nedostal a taky vím, že mi nikdy nic nedá, takže se musím starat sám o sebe. Teď, když se mluví o elektronické evidenci tržeb, najednou stát zjistil, že by mohl malé podnikání ještě více znepříjemnit. Jenom čekám, kolik budu muset investovat do nových systémů a kolik podnikatelů svou živnost raději zabalí.

Milan Hrabinec, drogerie, Staré Město
Ze strany státu je to čím dál tím horší, snaží se z nás udělat největší podvodníky z celé republiky, viz nový systém evidence tržeb. Já osobně proti tomu nic nemám, ale nikdo zatím neví, kolik nás to bude stát peněz navíc. Co vím, tak na Slovensku musejí podnikatelé kupovat pořád opravné programy a nefunguje to tak, jak si někdo myslel. A srovnávat nás Chorvatskem, které je úplně jinde než my, je podle mě ubohé. Na malého podnikatele si každý došlápne, ale ty velké nikdo nekontroluje. Politiku moc nemusím, ale při dalších volbách si rád poslechnu, jak všichni zase budou slibovat podporu malému podnikání, zeptám se jak konkrétně, protože jsem v životě od státu žádnou podporu neviděl. O půl dne se zpozdíte s platbou a už vám naskakuje penále.

Marie Červenková, papírnictví, Staré Město
Můj dojem je, že stát vůbec malé podnikatele nepodporuje. Rok od roku je to horší a je jenom otázka času, kdy malí podnikatelé vymizí úplně.

Markéta Nevrlová, květinářství, Staré Město
Stát malé podnikatele nepodporuje v žádném případě. Co vím, tak v okolních státech se malí podnikatelé určité podpory od státu dočkají, jenom u nás ne. To se na nás ještě chystají s elektronickou evidencí tržeb.

Zbyněk Stuhlík, pohostinství, Uh. Hradiště
Podle mě malí podnikatelé stát moc nezajímají. Místo pomoci je to šílená byrokracie a ještě bude, pokud budou schváleny elektronické evidence tržeb. Jediný, kdo podporuje malé podnikatele v našem regionu, je senátor Ivo Valenta, který připravil projekt Slovácké tržnice. To je podle mě podpora malého podnikání.

Jiří Němec, Gastro servis, Uherské Hradiště
Za dobu, co podnikám, a to už je pětadvacet let, jsem ten pocit nikdy neměl. Spíš je to obráceně, ještě než začnete podnikat, natahuje stát ruce a jenom kasíruje peníze za každé povolení. Pomoc vesměs žádná, a když přijde kontrola, tak zkoumá každou položku, jak kdybych chtěl všechny kolem okrádat. Na velké si nikdo netroufne a malí to mají zaplatit.

Roman Kaňovský, živnostník, Staré Město
Malé podnikatele stát rozhodně nepodporuje, jenom jim hází klacky pod nohy. Pořád si vymýšlí nové předpisy, libuje si v byrokracii, a proto se nedivím, že čím dál víc malých podnikatelů končí na úřadech práce. Jestli státu jde jenom o to, tak se mu to pomalu, ale jistě daří.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace