MESIT pomáhá rozvíjet talent

MESIT pomáhá rozvíjet talent
Foto: Jan Šebek Cholewa
Uherské Hradiště Podnikání 10 / 04 / 2018

Práce v MESITu pro něj byla velká výzva

Ač to možná zní trochu zvláštně, Jaroslav Hovorka pracuje ve společnosti MESIT už od svých dvanácti let. Že to není možné? Ale je. Má to jen jeden háček, ve dvanácti totiž začal navštěvovat radioelektronický kroužek v MESITu, kam ho v roce 1986 přihlásil jeho otec. „Prý abych se něco dozvěděl o elektronice,“ pousměje se dnes výkonný ředitel společnosti MESIT aerospace. Jeho otec v MESITu pracoval od roku 1952 jako technolog a maminka od roku 1953 jako administrativní pracovnice. Právě ti ho při výběru povolání zčásti ovlivnili.
„Vím, že svou práci měli rádi. Od rodičů jsem samozřejmě věděl, co MESIT vyrábí, ale víc jsem v té době neřešil. Věděl jsem, že tam je spousta šikovných lidí a zajímavý výrobní program, v té době hlavně v oblasti letectví. Otec je ryzí technik, velmi pracovitý a myslím si, že jisté vlohy jsem po něm snad zdědil,“ říká Jaroslav Hovorka, který tak pokračuje v rodinné pracovní tradici v MESITu.
Když se rodilý Hradišťák, který vystudoval fakultu elektrotechniky a informatiky v Brně, po návratu z vojenské služby začal rozhlížet, kde by uplatnil své čerstvě nabyté vědomosti, nepatřil MESIT k jeho favoritům. „Zní to možná trochu paradoxně, ale o práci v této společnosti jsem opravdu neuvažoval. Od známého jsem se ale dozvěděl, že právě ve firmě MESIT přístroje aktuálně probíhá vývoj letecké radiostanice, což byla pro mě výzva,“ říká dnes Hovorka. Do MESITu tedy nastoupil jako vývojový konstruktér a byl přidělen k práci přímo na vyvíjené letecké radiostanici.
V roce 2002 se stal vedoucím vývojové konstrukce. „Řešil jsem z této pozice koncepci a řídil vývoj vnitřního komunikačního systému pro bojová vozidla. Splnil jsem si tak svůj dětský sen, vždy jsem toužil vyvíjet vojenské komunikační systémy,“ dodává Hovorka.
Po letech strávených na oddělení vývoje byl v roce 2008 pověřen funkcí obchodního ředitele společnosti. V roce 2013 byl jmenován výkonným ředitelem MESIT přístroje, dnes po změně názvu MESIT aerospace. „Myslím si, že MESIT za celou dobu své existence vychoval generace odborníků, ať již vývojových techniků, kvalifikovaných výrobních dělníků, obchodníků či dalších odborných profesí.  K tomu chci rovněž přispět. Jsem si jistý, že na Slovácku je řada velmi schopných lidí, kteří si zaslouží dostat příležitost rozvinout svůj talent. Letecká a vojenská technika představuje jednoznačně výzvu a k MESITu prostě patří.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace