„Skandal bar bez kuřáků? Žádný skandál!“

„Skandal bar bez kuřáků? Žádný skandál!“
Foto: sal  /  Majitel Skandal baru Pavel Vaďura.
Uherské Hradiště Podnikání 24 / 03 / 2016

Ať už bude mít chystaný protikuřácký zákon jakoukoliv podobu a termín zavedení, v případě hradišťského Skandal baru platí stop pro kuřáky už od 29. února. I když - pro ty nejzarputilejší vyznavače modravého dýmu jde o poloviční omezení. Jejich oblíbený bar jim totiž od minulého týdne nabízí alternativu, prosklené zahradní posezení. „Uvnitř si už nezakouříte, ale na venkovní zahrádce, tam to půjde,“ říká majitel baru Pavel Vaďura. A dodává, že na politické rozhodnutí čekal tak dlouho, až se rozhodl zavést protikuřácké opatření sám. „Nakonec jsem to „rozsekl“ i bez vlády. Ale přiznám se, že i mně to trvalo dlouho. Nad zákazem kouření ve Skandal baru jsem přemýšlel dva roky.“  

Jaké jsou první reakce?
Na hodnocení je příliš brzy. Uvidíme, co nám novinka přinese.

Zákaz kouření je svým způsobem riskantní krok.
Souhlasím. Také proto jsme plni očekávání. Že jde o velmi důležitou změnu s nejistým výsledkem, to dokazuje i případ mého známého, který se loni rozhodl pro stejný zákaz v Ostravě. Trvalo mu čtyři měsíce, než se z úbytku a výměny hostů ve svém baru vzpamatoval.

Z čeho máte obavy? Normální je přece nekouřit. Navíc ministerstvo zdravotnictví přitvrzuje v protikuřácké kampani. Na krabičkách od cigaret se začnou objevovat ještě drsnější vyobrazení důsledků kouření, což může především u mladších ročníků zabrat.
Osobně si myslím, že obrázky na krabičkách, ať jsou sebevíc odpudivé, patří k neúčinným nástrojům. Jedinou skutečnou zbraní je podle mého soudu zavedení plošného zákazu kouření. Současně s tím se ale domnívám, že jde o tak zásadní zásah do soukromí, že s naprostým zákazem kouření v soukromých barech a restauracích zcela nesouhlasím.

Proč?
Rozhodnout o tom, jestli se ve vašem podniku bude kouřit, nebo ne, to by mělo zůstat na vás. Nechápu a nechci, aby někdo rozhodoval za mě.

Nevykládejte si to špatně, ale na jednu stranu se zákazem kouření nesouhlasíte, na druhou ho sám zavedete. Jak tomu rozumět?
Spousta známých mi opakovaně říkala, že kouření je v našem baru cítit až příliš. Většina tvrdila, že by si v našem baru ráda pochutnala třeba na kávě, ale kvůli tomu, že by si pak doma musela oblečení hned oprat, si raději nechala zajít chuť. Ke konečnému rozhodnutí nakonec přispěl i fakt, že máme menší problém se vzduchotechnikou. Prostory nešly nikdy zcela odvětrat.

V zakouřeném baru jste pravidelně trávil větší část dne. Nevadilo vám být pasivním kuřákem?
Řeknu to jinak: za jediný pádný argument k přijetí protikuřáckého zákona považuji ochranu zdraví a bezpečnost zaměstnanců při práci. To je silný a pro mě osobně přijatelný argument k jeho prosazení. Ale postavit kampaň na tom, že normální je nekouřit? S takovou iniciativou vlády nesouhlasím. Jako majitel baru a zaměstnavatel mám volbu. Buď se rozhodnu provozovat kuřácký, nebo nekuřácký podnik. Zatímco stejně dostane na výběr i zákazník, zaměstnanci to už mají mnohem složitější. Musí přijmout, že pracují v baru, kde jsou dlouhodobě vystaveni kuřáckému prostředí, anebo si najdou práci jinde. Což je v našem oboru často obtížné. Ale proč to zakazovat plošně?

Drtivá většina Evropy už alespoň nějakou formu zákazu kouření v restauracích přijala, a to včetně kuřácky „silného“ Řecka, Španělska nebo Francie. A žádný odliv zákazníků se nekonal. Proč to stále nejde v Česku?
Pokud jde o situaci v Evropě, nikdo přesně neví, kde je pravda. Odpůrci zákona tvrdí, že spoustu živnostníků tam zákon položil na lopatky, ale jeho obhájci naopak prohlašují, že se nic zvláštního nestalo. Holá skutečnost je ta, že Česko je společně s Albánií jedinou zemí, která dosud nepřijala vůbec žádná opatření.

Kdo vlastně patří ke klientele Skandal baru?
Nejsme podnik pro teenagery, hlavní proud patří ke střední třídě, která přichází posedět na přátelská nebo obchodní jednání. Kdo vyhledává alkoholické koktejly, u nás je na správné adrese. Specializujeme se na ně.

Je možné, abyste zákaz kouření zrušil?
Jestli přežijeme nastávající letní sezonu, tak ne.

Co nabídnete novým zákazníkům?
Od minulého týdne nabízíme kromě posezení v zasklené zahrádce také obědy. Začali jsme vařit přímo v baru. Zacílili jsme na bezlepkovou kuchyni, která dosud v Uherském Hradišti chyběla. Přes poledne tak nabízíme lehkou bezlepkovou stravu. Těstoviny, rizota a saláty.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace