Slovácko hledá tradiční i netradiční výrobce

Slovácko hledá tradiční i netradiční výrobce
Foto: ilustrační foto
Slovácko Podnikání 22 / 03 / 2021

Tradiční i netradiční regionální výrobce hledají sdružení Region Slovácko a Turistická asociace Slovácko. Vypisují společnou výzvu příjmu žádostí těch, kteří jsou pyšní na to, co vyrábějí, a chtějí dát certifikovanou značkou světu na vědomí, že to vyrábějí na Slovácku. Výzva je platná pro dvě existující značky Tradiční výrobek Slovácka a Slovácko regionální produkt.

Tradiční výrobek Slovácka je už etablovanou značkou a prezentuje výrobky, které jsou na Slovácku tradiční. Výrobci musí splnit přísná kritéria, která hodnotí odborníci z řad etnografů.

Slovácko regionální produkt je nově vzniklou značkou, která výše zmíněnou doplňuje. Je určena pro všechny, kteří chtějí svou sounáležitost s regionem prezentovat, ale na Tradiční výrobek Slovácka nedosáhnou.

Cílem obou značek je podpořit drobné a střední regionální výrobce. Ti získají výhody v podobě propagace, podpory prodeje, nabídky prezentací či jarmarků v ČR nebo prodeje prostřednictvím e-shopu.

Aktuální výzva neplatí pro výrobce alkoholických výrobků. Pro ně se připravuje speciální výzvu v rámci značky Slovácko regionální produkt.

Výrobce, který má zájem se do projektu zapojit, musí vyplnit žádost o udělení ochranné známky, přiložit požadované doklady a vše doručit do 31. března 2021 na tyto adresy: Tradiční výrobek Slovácka, Masarykovo náměstí 21, 686 01, Uherské Hradiště. V případě značky SLOVÁCKO regionální produkt na adresu: Turistická asociace Slovácko, Masarykovo náměstí 115/27, 695 01 Hodonín. Požadované dokumenty jsou volně ke stažení.

Případné dotazy je možné konzultovat s Veronikou Šarátkovou na tel. 572 525 528, 739 525 231 nebo tradicnivyrobek@slovacko.cz

Tagy článku

TOPlist