Trendy není určovat trend

Trendy není určovat trend
Foto: archiv podnikatelky  /  RADY VLASOVÉ STYLISTKY GABRIELY ČECHOVÉ - Myslím si, že touha nevěst být krásná a užít si svůj svatební den se nemění. Jen doba, ve které žijeme, nabízí spoustu trendů, což je dobře, protože každá budoucí nevěsta si může vybrat, co je pro ni top a v čem se bude cítit dobře. Co se týče vlasů, svatební účesy se vytváří dle stylu šatů, které bude nevěsta mít. Proto je dobré si přinést do kadeřnictví fotografii šatů, poté se účes ladí dle typu osobnosti, hustoty a délky vlasů. Ať už si nevěsta zvolí jakýkoli styl - extravagantní, romantický, klasický, je dobré vše zkonzultovat se svým kadeřníkem, který doladí i zbytek a poradí, co se k onomu danému účesu a k vám jako osobnosti hodí. Jestli to budou spony, které v dnešní době můžou konkurovat drahým šperkům, perlové nebo živé čelenky z lístků a kytek, nebo jenom samotné kytky… to vše až při společné konzultaci. Pokud nevěsta přemýšlí o dobarvení a stříhání vlasů, je dobré vše provést minimálně týden před svatbou, aby barva zůstala krásně lesklá a sytá a podtrhla samotný účes. Všem nevěstám přeji, aby si svůj den D maximálně užily a nebály se vše konzultovat s profesionály, kterým se na tento den svěřily.
Slovácko Podnikání 18 / 08 / 2017

S profesionály zažijete svatbu bez stresu

Někdo bere svatbu jako přežitek, pro druhého znamená nejdůležitější a nejkouzelnější den v životě. Samozřejmě každý ženich s nevěstou chtějí tento den prožít podle svých představ, bez komplikací a „negativní kritiky“. Nejlepší variantou je nechat tvořit profesionály. Tedy svěřit své představy do rukou odborníků, kteří po osobní schůzce s párem „ušijí svatbu na míru podle jejich přání, stylu života a finančních možností.

Kam se svatby za vašeho působení posunuly - čemu teď novomanželé dávají přednost, jaké mají požadavky na svůj den D?
Andrea
Dává se přednost svatbám tematickým, také jsou žádané svatby a obřady venku. Novomanželé plánují svůj den D s předstihem, i rok dopředu. Hledí se na kvalitní práci fotografů a kameramanů, budoucí manželé chtějí mít vzpomínky v podobě reportážních fotek z celého svatebního dne a v podobě krátkých emočních videí. Svatby se ladí zejména do přírodních, pastelových a pudrových tónů. Co se týče nevěst, chtějí být krásné s minimem oprav až do konce svatebního veselí, k čemuž je nutný kvalitní make-up, jenž vydrží za každého počasí.

Lucie
Volí se varianty skromných obřadů, ale bohatých hostin. Důležitý je výběr jednoho stylu, ve kterém se meze nekladou (vhodný prostor, roční období, sezónní květiny, schůzka s fotografem a seznámení se při předsvatebním focení, správně zvolené dekorace, šaty, make-up, účes, …). Na svatbách se v poslední letech velmi často objevuje sladký bar a fotokoutek.

Andrea + Lucie
Snoubenci by často chtěli mít svatbu doladěnou do posledního detailu, nicméně je jim občas líto peněz, které by zaplatili profesionálům. Přitom by měli vše bez stresu, podle představ a ne o tolik dražší, jako když tvoří svépomocí. Důležité je si uvědomit, že nevěsta, její make-up, účes, květiny a dekorace jsou středobodem celého dne, a proto by zrovna na tomto úplně šetřit neměla. Zraky všech se po celý den upínají především na ni a ženicha a to vše se pak odráží i na výsledných svatebních fotografiích a videu.

Jaké jsou svatební trendy? Drží se jich i snoubenci u nás v regionu?
Lucie
V letošním roce jsou nejvíce oblíbené rustikální svatby a v našem regionu svatby na téma Slovácko. Dřevěné obřadní brány a přírodní výzdoba. Ve výběru kytic pro nevěsty pak převládají luční kytky a neuhlazený styl vazby.

Andrea
Ano, řekla bych, že prvky slováckého kroje se čím dál tím víc objevují v detailech svatebních šatů a výzdobě svatební tabule. Nevěsty se přestávají bát barev a kontrastů nejen u svatební výzdoby, ale i u svého make-upu, šatů a doplňků.

Stále ještě přežívá zvyk z minulých let, kdy si lidé šijí svatbu horkou jehlou svépomocí, anebo si už raději pozvou profesionály, kteří jim zorganizují svatbu na klíč? A je o dost dražší mít svatbu z agentury?
Andrea + Lucie
Jsou dva typy novomanželů. První, kteří si svatbu tvoří sami s pomocí rodiny a přátel, a druzí, kteří si svatbu kompletně zajistí u odborníků.
Svatba z agentury - zní to honosně, ale novomanželé by si měli uvědomit, že vlastně na jednom místě je jim poskytnut kompletní servis včetně doporučení na osvědčené dodavatele služeb spojených s jejich svatebním dnem. Ušetří jim to spoustu času, zklamání a celý svůj svatební den včetně příprav si maximálně a naplno užijí.

Kdy je teď v módě se brát? Po revoluci se všechno začalo oddalovat - sňatky, zakládání rodiny - a spíše se hledělo na kariéru, zážitky a zkušenosti. Přetrvává stále trend novomanželů brát se kolem třicítky, nebo se průměr změnil?
Andrea + Lucie
Podle nás je svatba do roka a do dne od zasnoubení čím dál častější. Věková hranice snoubenců se posunuje směrem dolů. Trend cestování a budování, kdy partneři žili každý sám za sebe, ustupuje a partneři začínají více trávit čas a budovat domov pro svůj život společně. Pokud budeme mluvit o zakládání rodiny, je to různé. Děti se rodí před svatbou i po svatbě. Lidé už se neberou kvůli zakládání rodiny, berou se kvůli přesvědčení, že chtějí být spolu a společně tvořit život.

Jak moc jsou v oblibě svatby starších ročníků nebo obnovování slibů? Máte i s tímto druhem svateb zkušenosti?
Lucie
Ano, setkávám se se svatbou starších ročníků celkem často… Páry řeší decentní svatební kytici, korsáž pro ženicha a svědky. Obvykle se budoucí manželé berou nebo stávající manželé obnovují svůj svatební slib v obřadních síních městských radnic, tudíž výzdobu a dekorace většinou neřeší.

Jaké jsou nejčastější chyby, čeho se vyvarovat, aby nedošlo ke zbytečným trapasům při pořádání svatby?
Andrea + Lucie
Pokud si budoucí novomanželé ke svému svatebnímu dni přizvou profesionály ve svém oboru, eliminují na minimum jakékoliv nepříjemnosti a budou mít na svůj velký den D úžasné vzpomínky na celý život.

KDO JSOU?

Andrea Duchovny
Make-up artist pracující ve svém oboru více než 15 let. Podílí se na tvorbě různě zaměřených projektů v oblasti módy, svateb, kultury a propagaci velkých firem. Přes 10 let pracovala pro jednu z nejznámějších světových kosmetických značek sídlící v Paříži. V posledních 5 letech působí zpět ve svém rodném městě Uherském Hradišti a můžete ji znát jako Andrea Duchovny make-up.

Lucie Kopuletá
Dekoratérka, floristka, veškerou svoji činnost nyní soustředí ve firmě PH Flowers květiny a interiéry. Věnuje se především svatební floristice, svatebním dekoracím, zakázkové vazbě květin, designu prodejen, návrhům interiérů a různým projektům spojeným s tímto oborem.

autor: Tereza Tymrová
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace