Aleš Hejda už s Komárem končí

Aleš Hejda už s Komárem končí
Foto: sal
Uherský Brod Realityshow 13 / 11 / 2013

Sušická hospůdka Na Hřišti po roce opět dokázala, že má ty nejlepší patrioty. I přesto, že  majitel Aleš Hejda s prvenstvím vůbec nepočítal, jeho štamgasti ho opět příjemně překvapili a díky závěrečnému finiši ho opět poslali na první místo. Po loňském vítězství následovala v hospůdce velká oslava. Letos se prvenství také slavilo ve velkém stylu, ale už s předstihem. Byla to vlastně oslava a loučení zároveň. „Ano, je to tak. Rozhodl jsem se s podnikáním skončit a od začátku prosince už bude v hospůdce nový nájemce. Proto jsem oslavu uspořádal s předstihem. Kapitolu hospůdky U Komára tímto uzavírám a na dvě prvenství nikdy nezapomenu,“ uvedl Aleš Hejda, kterého k tomuto kroku vedly rodinné důvody. „Mám rodinu a veškerý čas jsem věnoval hospůdce. Teď budu vařit v jedné kroměřížské restauraci a budu mít daleko víc času na rodinu. Netvrdím ale, že se k podnikání v budoucnu ještě nevrátím“ dodal Hejda.
Štamgasti si letos během oslavy pochutnávali na výborných steacích a pivu za deset korun. K tomu si pro hosty připravil i několik zajímavých vystoupení. Své umění například předváděl Adam Pekař ze Zlína, který patří nejen v Česku ke špičce v  BMX flatlandu, což je něco jako breakdance na kole. Freestyle na kolečkových bruslích předvedla Anna Janoštíková. Čas, který Aleš ještě stráví v hospůdce, se krátí. „Určitě budu na všechno, co jsem tady zažil, vzpomínat v dobrém,“ uzavřel Aleš „Komár“ Hejda.
Už to vypadalo, že hlucké bistro U Plynařů bude slavit vítězství, ale opět z toho bylo druhé místo a opět porážka od Sušic. „Druhé místo je úplná špička,“ zářil spokojeností Jaroslav Kadlčík, majitel bistra, který očekával, že díky konkurenci hospody ze sousedního Dolního Němčí a právě té sušické skončí na třetím místě, anebo dokonce až pod pomyslnými stupni vítězů. „Averzi proti Sušicícm nemám, rád bych se do vítězné hospůdky podíval, jen škoda, že už tam pan majitel nebude,“ posteskl si Kadlčík. „Dvakrát jsme skončili na druhém místě a i to je myslím pořádný úspěch. O dobré hospodě by mělo být slyšet a mělo by se o ní vědět. A právě tato soutěž myslím splnila všechno. Proto se diplomy budou vyjímat na čestném místě,“ dodal Kadlčík, který pro své věrné štamgasty také přichystá nějakou oslavu. „Chlapi se už štengrovali, kdo kolik přinesl lístků a kolik si za to zaslouží piv. Už se prostě těší, jak budeme slavit,“ uzavírá Jaroslav Kadlčík.

TOPlist