Adéla už konečně řádně povečeřela

Adéla už konečně řádně povečeřela
Uherské Hradiště Společnost 10 / 09 / 2008

V sobotu měl ve Slováckém divadle premiéru muzikál Adéla ještě nevečeřela, jenž je považován za jednu z největších událostí letošního roku. Dvouapůlhodinová podívaná byla plná překvapení. Herci se předvedli jako vynikající tanečníci, zpěváci a dokázali, že muzikálu se v Hradišti daří. Právem za to sklidili nekonečné ovace včetně potlesků na otevřené scéně. Večer byl ale plný dalších překvapení.
Především všichni očekávali, zda starosta Uherského Hradiště Libor Karásek zhubnul a zda se v muzikálu také objeví, nebo jestli přizná porážku a postaví se k ní jako chlap. Stalo se to druhé. První muž Uherského Hradiště předstoupil před diváky a oznámil, že cíl dostat se pod 100 kilogramů mu nevyšel. Zároveň však prokázal smysl pro humor, když hercům předal velký dort ve tvaru masožravé Adély se slovy: „Když já jsem nemohl zhubnout, tak vy aspoň přiberte a vyrovná se to.“ Rozhodnutí komu dort předat padlo na tiskového mluvčí Josefa Kubáníka. Ne z titulu jeho funkce, ale s vtipnou poznámkou, aby měl jako první z herců možnost se trochu popravit na váze.
A také se křtilo CD. Muzikál Adéla ještě nevečeřela je totiž zaznamenán na CD a každý z diváků, který jej bude chtít mít doma, si je může v divadle koupit. Nosič obsahuje 14 skladeb z dílny skladatele Ondřeje Brouska a textaře Radka Balaše. Zpívají je herci divadla v čele s držitelem ceny Thálie v oboru muzikál Tomášem Šulajem. CD za přihlížení celého divadelního sboru pokřtil starosta města.
Divadelníkům ale maratón kolem nejnovějšího muzikálu nekončí. Hned zítra zavítají do Českého rozhlasu Brno, kde budou o přípravě muzikálu vyprávět od 11.00 v pořadu Apetýt, za 14 dnů je čeká hodinka v pořadu Rendez vous, chystají se také jako hosté Dobrého rána a přivítají je pořady Sama doma a Divadlo žije. „Další jsou v jednání. Myslím, že o Adéle se bude hodně dlouho mluvit. To téma je atraktivní a zajímá nejenom diváky, ale i televizní a rozhlasové dramaturgy,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Nejbližší repríza je připravena na čtvrtek, další dvě pak na víkend. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace