Atraktivní noční prohlídka

Atraktivní noční prohlídka
Foto: pri
Buchlovice Společnost 24 / 09 / 2011

Návštěvníci spatřili zámek zahalený do tmy

Nedávno proběhla celorepubliková akce Hradozámecké noci ve čtyřiceti šesti památkových objektech, které jsou ve správě Národního památkového ústavu. Mezi ně se letos poprvé zapojil i zámek v Buchlovicích. Cílem Hradozámecké noci je představit památky v netradiční době a s netradičním programem. Každý správce si může dle svých možností zvolit vlastní podobu této akce, představila Ivana Syslová, správkyně zámku, tuto novinku.
Prohlídky jsou lákavé, ale díky malé kapacitě značně omezené. Rádi bychom to spojili s noční prohlídkou, ale naše kapacita je pouze 25 návštěvníků a zájem převyšuje naše možnosti. Rozhodli jsme se proto napoprvé pozvat lidi, se kterými spolupracujeme, dodává Syslová, ale přiznává, že na příští rok zvažují namísto komentovaných prohlídek nabídnout možnost průchodu nočním zámkem.
Program byl i tak pestrý. V úvodu se představil Komorní orchestr města Kyjova. Na prvním nádvoří bylo předvedeno dvacet kostýmů od baroka do 30. let 20. století v přehlídce historického oblečení, které zapůjčili ze zámeckých sbírek z Milotic.
Dále na děti čekalo loutkové představení a pro dospělé sehrálo divadlo SemTamFór hru Elektrická puma. Pro ty, kteří vydrželi do desáté hodiny, bylo připraveno na velkoplošném plátně promítání historických fotografií posledních majitelů buchlovického zámku, rodiny Berchtoldů.
Bereme to jako zkušební ročník a osobně se mi zdá, že přišlo málo lidí, i když jsem samozřejmě ráda, že přišel vůbec někdo. Kometáře známých jsou ale jiné, pozitivnější, uzavřela Syslová, která přidala ještě jednu zásadní informaci. Národní památkový ústav zvažuje díky tomu, že je to akce příliš mladá a není zatím v povědomí občanů, změnu termínu konání.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace