Bolest střídala radost

Bolest střídala radost
Foto: pri
Boršice Společnost 01 / 01 / 2015

Živý betlém v Boršicích - pravidelná možnost k hlubšímu zamyšlení

Možná se Ježíšovo učení dnes může zdát nezajímavé, nepodstatné, neatraktivní, ale v jeho hloubce, stejně jako v jiných učeních zakládajících se na principech lásky, se skrývá porozumění lidské podstatě. Dodává odhodlání a určuje směr, jakým je možné změnit nebo rozšířit naše leckdy velmi zúžené pohledy a postoje v reálném životě. Aktivita boršické mládeže staví na těchto základech. Popáté v Boršicích přibližila živým způsobem vánoční biblický výjev - narození Spasitele.
Iniciativa vyšla od mládeže a jsem velmi rád, že je nadšení a zapálení neopouští. Lidé si mohou více uvědomit a niterněji prožít Vánoce, když vidí reálný děj. Není to bajka nebo pohádka, je to skutečnost, i když se stala před více jak 2000 lety, řekl Anton Kasan, duchovní farnosti Boršice, který letos přirovnal Boží hod vánoční ke dni rozdělenému do dvou částí - bolestné a radostné. Dopoledne to doslova vypadalo jako na jaře, kdy si připomínáme Ježíšovo úmrtí o Velikonocích. Odpoledne se ochladilo a už to připomínalo více Vánoce, tedy radostnou zvěst narození Spasitele.
Ač by se mohl zdát příběh, který místní schola hraje, okoukaný, na návštěvnost a pospolitost návštěvníků to nemá vliv. Lidé přichází a zdá se mi, že je čím dál víc těch, kteří chtějí naplno prožívat toto tajemství, konstatoval Kasan, který kromě pochvaly všem účinkujícím a zejména představiteli Ježíše - Patriku Zemánkovi za to, že neplakal, poprosil, aby své uznání potleskem vyjádřili i návštěvníci.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace