Bramborová máčka - sázka na jistotu

Bramborová máčka - sázka na jistotu
Uherské Hradiště Společnost 26 / 10 / 2016

V sobotním dopoledni se na Slovácké tržnici představila za plotnou nejmladší z účastnic finále Tváře DOBRÉHO DNE, Alexandra Kudelová z Napajedel, která se pod dohledem Davida Vaculíka začala oddávat kouzlům slovácké kuchyně. Herec Slováckého divadla, který v naší kulinářské show na tržnici skvěle plní roli kuchaře, vsadil tentokrát na tutovku a ze slováckých receptů zvolil bramborovou omáčku, která je vždy jistotou, pokud chcete uvařit rychle, levně a chutně. Alexandra měla zpočátku velký respekt, který se ale velmi rychle rozpouštěl, jako sádlo v rozehřátém hrnci. Neměla jsem ani tak respekt z Davida Vaculíka, jako spíše z vaření obecně. Když se totiž přimotám do kuchyně, tak je to spíše k pečení než vaření. Nejraději peču bábovky anebo drobenkovou buchtu, kterou mám hrozně ráda, vyznala se ze svého vztahu k vaření a kuchyni vůbec finalistka číslo tři. Velmi rychle si ale začala osvojovat i základy potřebné pro vaření. Se svým kuchyňským průvodcem hravě zvládla nakrájet cibulku na jemno, na jemno také naškrábat česnek nebo udělat slováckou zásmažku s cibulkou.
To už se do improvizované slovácké kuchyně přišla podívat spousta návštěvníků sobotních Farmářských trhů, kteří mohli porovnat bramborovou omáčku, kterou jim uvařil na ochutnání jeden z nájemců tržnice Václav Hrabec, s omáčkou, kterou přímo před jejich zraky navařila dvojice David Vaculík - Alexandra Kudelová. Ta si dosavadní průběh soutěže náramně užívá. Od této soutěže neočekávám výhru, ale šla jsem do ní, abych získala nové zkušenosti a abych zjistila, zda do světa modelingu vůbec chci. Řekla jsem si také, že v patnácti letech je na takové rozhodování ještě brzo. Třeba jednou na vysoké škole se pro něj rozhodnu, ale zatím je na prvním místě pro mě škola, řekla na závěr rázně Alexandra Kudelová z Napajedel.

Očima Davida:
Alexandra je nejmladší ze soutěžících, ale na první pohled bylo zřejmé, že se k plotně umí postavit, přestože dosud spíše preferovala pečení před vařením. Ke všem mým radám byla velmi vnímavá a rychle se učila základy, které doufám využije, až k pečení přidá i vaření. Stejně jako ostatní holky, ani Saša neznala všechny odpovědi na moje otázky, ale vysvětlením bylo její mládí a možná také náročnost mých otázek. Spíše je vybírám z hlubokých tradic slovácké kuchyně a k těm má mladinká soutěžící číslo tři přece jen dál.

Očima Alexandry:
Zpočátku jsem měla ze sobotního dopoledne obavy, ale ty ze mě postupně spadly a já jsem si celé vaření náramně užila. Sice raději peču, než vařím, ale po sobotě je jasné, že bramborovou omáčku vyzkouším i doma. Stejně by mě to asi neminulo, protože mě do Slovácké tržnice přišly povzbudit mamka se sestrou a už mi říkaly, že budeme vařit spolu.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace