Bramborový guláš s přítelem

Bramborový guláš s přítelem
Foto: Kristýna Húsková
Uherské Hradiště Společnost 18 / 11 / 2016

Soutěž našich novin Tvář DOBRÉHO DNE se přehoupla do druhé poloviny a další pětici finalistek načala v sobotu dopoledne na Slovácké tržnici soutěžící s číslem 6 Julie Waltherová, kterou přišel povzbudit při jejím vaření v rámci slovácké školy vaření s Davidem Vaculíkem její přítel. Dosud chodily s dívkami většinou maminky, které bedlivě sledovaly, jak si jejich dcery vedou. Juliin přítel byl ale v pohodě. Dokonce na Julii práskl, že spíše než vaření se věnuje ohřívání. Musím ale říci, že Julie si vedla velmi dobře, určitě se za plotnou neztratí a přítelova poznámka měla spíše pobavit a povzbudit, prozradil šéfkuchař naší kulinářské reality show David Vaculík.
Osmnáctiletá Julie si však z poznámek nic nedělala a nejen svému příteli ukázala, že uvařit umí. Doma je sice častěji u plotny mamka, ale někdy se vařečky chopím i já. Nejčastěji to bývají špagety či jiné těstoviny nebo současná modernější jídla. Ráda mám ale i slováckou kuchyni, přiznala nakonec Julie Waltherová, která spolu s Davidem Vaculíkem vystřihla bramborový guláš, po kterém v hrnci nezůstala ani kapička, stejně jako zadělávaný sýr lipťák. Myslím, že jsme s Davidem zvládli dobře obojí. Zpočátku bylo sice trochu nervozity, přece jen vaření před veřejností byla moje premiéra. Lidé, kteří mě přišli povzbudit, ale nakonec pomáhali a radili, takže to bylo naprosto v pohodě a zase jsem si to užila stejně jako předchozí aktivity spojené se soutěží, usmívala se Julie Waltherová.

Očima Davida:
Vaření s Julií bylo bezvadné. Už jen proto, že přišla se svým přítelem a ne s maminkou, což změnilo atmosféru. Bez maminek je uvolněnější. Na Julii je poznat, že je oproti svým kolegyním přece jen starší, zkušenější. Byla proto klidnější a uvolněnější a s kuchyňským náčiním velice šikovná. K tomu se smála, komunikovala, takže to bylo moc příjemné.

Očima Julie:
Myslím, že se nám to dnes s Davidem povedlo, jak guláš, tak i zadělávaný sýr. Zpočátku jsem sice byla nervózní, ale nervozita ze mě postupně padala dolů. Já jsem spíše nervák, ale pak si to vždycky užiju. Obavy jsem měla z vaření před lidmi, ale nakonec jich nebylo zase tak mnoho a ti, kteří přišli, mi spíše radili a pomáhali. Doma sice více vaří mamka, ale bramborový guláš si určitě zopakuji.  

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace