Čeká knihu dotisk?

Čeká knihu dotisk?
Foto: Dagmar Vacková  /  Fanek Holmes Ilík a Dagmar Doleželová při podpisu Slovníku nářečí
Podolí Společnost 13 / 11 / 2011

V Podolí besedovali o Slovníku nářečí mikroregionu Dolní Poolšaví, který vyšel letos na podzim a stal se jedním ze zajímavých literárních počinů tohoto regionu (Kunovice, Míkovice, Podolí, Popovice, Sady a Vésky). Hlavním autorem knihy je primáš Burčáků, Fanek Holmes Ilík, který si první slova do slovníku začal zaznamenávat již za svých gymnaziálních let. Tehdy jsem ještě netušil, že své poznámky využiju k sepsání knihy, která bude mapovat krásu a bohatost nářečí vesnic, které jsou mému srdci blízké, uvedl Ilík, který přiznal, že tak velký zájem o knihu nečekal. Většina slovníků je již v okolí vyprodaná, a proto se chystám otevřít jednání o možnostech dotisku této knihy.
Příjemného podvečera v Podolí, který zorganizoval podolský Klub dobré pohody společně s místní knihovnou, se zúčastnila také Dagmar Doleželová, která je jednou ze spoluautorek slovníku. Při psaní slovníku jsem se vrátila do svého dětství. Vzpomínala jsem na svou babičku a dědečka, procházela jsem jejich dům, dvůr, chlévy, mlatevňu, vrátila jsem se ve vzpomínkách k práci na poli i k různým slavnostem a událostem, které se tehdy na dědině konávaly, uvedla spoluautorka.
V hospodě bylo během besedy skutečně narváno a prostorem se nesla hřejivá nálada a nevšední pospolitost lidí, kterou umocnilo také vystoupení nového podolského ženského pěveckého sborku, který vznikl před necelým čtvrt rokem.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace