Celý život jsem na cestách, teď si chvíle s rodinou užívám!

Celý život jsem na cestách, teď si chvíle s rodinou užívám!
Foto: archiv hudebníka  /  Josef Pavka s novými bicími.
Slovácko Společnost 31 / 03 / 2020

Výuka doma? V psychiatrických léčebnách bude brzo přeplněno

Josef Pavka hraje na bicí přes čtyřicet let. Za tu dobu se nestalo, aby měl tak dlouhou neplánovanou pauzu od veřejného hraní. Současná situace v Evropě není moc povzbudivá, ale chápu to, že jiná cesta než ty restrikce asi není. Bohužel není jasné, jak dlouho to bude trvat, říká zkušený hudebník, kapelník a zakladatel kapely Argema.

Před nedávnem sis koupil nové bicí, kde je máš poskládané?

Na agentuře v Českých Budějovicích, takže teď odpočívají, jelikož se pro ně ani teď nedostanu. Což není moc komfortní, ale dá se s tím žít.


Takže necvičíš?

Mám doma ještě elektronické bicí, takže cvičit můžu. Není to sice úplně stejné jako na klasický bubny, ovšem svůj účel to splní.


Jsi s kolegy z kapely ve spojení?

S klukama jsme ve spojení přes sociální sítě a telefónky. Tím, že nejsme všichni z Uherského Hradiště, tak teď se vůbec nevidíme. Doufám, že to nebude trvat moc dlouho, protože už se moc na hraní těšíme.


Míváte s kapelou alespoň on-line zkoušky, nebo úplně pauzírujete?

Zkoušky teď nemáme, i když připravujeme nové písničky na CD, které vyjde koncem roku, takže makáme i online. Ale na to jsme zvyklí, protože takhle pracujeme už dlouho a ušetří nám to spoustu času na dopravách, tím, že bydlíme dost daleko od sebe.


Čím se v tuto chvíli vlastně živí?

Bohužel v tuto chvíli příjem nemám... a podle vládních opatření to vypadá, že ještě dlouho mít nebudu. Ale s touto situací se prostě musíme nějak popasovat. Není to pro nás jednoduchý, ale pro to, aby se život v republice dostal do normálu, je to nutný!


Cítíš, jak moc ti chybí publikum?

O tom žádná. My se už šíleně na fanoušky těšili, protože začátkem roku míváme pauzu a ta se nám teď prodloužila na neurčito. Až to skončí, tak budeme všichni nažhavení a půjdeme do toho fakt naplno.


Co vlastně děláš o víkendech, kdy mívají muzikakti největší frmol?

Užívám si rodinu, protože jak to znovu vypukne, tak se s nima zase dlouho

neuvidím. Musím říct, že žádnou ponorku neprožívám, spíš naopak. Celý život jsem na cestách, tak teď si to užívám.

Zavřené jsou i školy. Učíváš se se svým synem?

To nemusím, je mu 15 let a zvládá to sám. A navíc si myslím, že on žádné rady ode mne v tomto období ani nečeká. Myslím, že to každý rodič dobře zná, že u puberťáků jsou všichni blbí a vše se dá načíst z internetu. Nedá si říct, že co se píše na sociálních sítích, nemusí být vždycky pravda. Ale s tím nic neudělám a jen si myslím svoje.


Jak se díváš na výuku doma pohledem bývalého kantora?

Ti starší žáci to zvládnou asi v pohodě, jen nezávidím rodičům dětí na prvním stupni. Ti asi zažívají mazec. Nemají to určitě jednoduchý a jestli to bude trvat dlouho, tak v psychiatrických léčebnách bude brzo přeplněno!


Stihli jste před nástupem viru nahrát novou desku?

Zatím vše postupně dáváme dohromady. Trošku se nám to s novou situací zkomplikovalo, ale jak se říká, nic není nemožné. Něco je už natočený, něco je připravený a něco je ve stadiu příprav. Ale myslím, že to v pohodě zvládneme.


Kolik koncertů z Andělé tour 2020 už jste přeložili?

Zatím je vše v jednání. Mělo proběhnout cca 85 koncertů, ale už teď víme, že některá vystoupení se zruší a některá se snad podaří přeložit. To se ale uvidí, až to všechno skončí.


Věříš, že klapne i podzimní křest v Hluku?

Tak ten určitě bude! Já myslím, že koncerty začnou, alespoň v to všichni doufáme, někdy v červenci, nebo v srpnu.


Proč jste si na tento slavnostní večer pozvali zrovna Tublatanku?

S klukama super vycházíme, a tak padla volba na ně. Navíc jsme s nima v Hluku už hráli a bylo to skvělý. Tak bychom si to rádi zopakovali!

autor: Pavel PAŠKA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace