Cesta k dětským srdcím byla klikatá

Cesta k dětským srdcím byla klikatá
Foto: pas  /  Tři dopoledne učil Radim Koráb malé ne-herci tradičně netradiční pohádku.
Uherské Hradiště Společnost 07 / 08 / 2017

Radim Koráb dovede rozzářit oči malých i velkých

Principál Radim Koráb z Brna už čtvrtým rokem baví děti i rodiče v Dětském stanu. Letos kromě pohádek Divadla Koráb vedl divadelní kurzy, které vyvrcholily nastudováním netradičního pojetí pohádky Sněhurka a sedum trpajzlíků.

Chtěl ses stát hercem od počátku?
To vůbec. Cesta byla klikatá. Studoval jsem strojní průmyslovku, před vojenskou službou jsem unikl k medicíně, vychovatelství, stal jsem se pošťákem, než jsem se jako kulisák Mahenova divadla v Brně objevil v několika rolích. Pak už jsem vystudoval herectví v Šumperku, na což jsem velmi pyšný.

Tvá cesta k dětským srdcím byla také tak klikatá?  
To byla jasná volba, i když... Asi jako každý začínající herec jsem toužil hrát hlavní role a podepisovat se fanynkám. Dřív jsem dělal divadlo pro slávu a postupem času se vše obrátilo a já jsem začal dělat „divadlo pro divadlo“. Díky dlouholetému působení v Divadle Radost jsem si zamiloval dětského diváka. Vím, že hrát pro děti je to nejlepší, co mě mohlo potkat, protože dnes mi tolik nezáleží na tom, abych byl slavný, ale aby to bavilo mě a dětem zářily oči...

Byl jsi třídním šaškem?
To ani ne. Spíš nechtěným průserářem. K mým největším kouskům patřilo, že jsme se třídou dvě hodiny plavali bez dozoru v bazénu, kam bylo zakázáno jít. Plavčice, která si odskočila na nákup, doslova šílela. „Koráb nás sem zavedl,“ byl vděk mých spolužáků. No, kdyby můj tatínek neměl kámošku zástupkyni ředitele, za podobné kousky bych skončil ve zvláštní škole. (smích)

Je složité zaujmout dnešní děti?

Myslím si, že když to člověk umí, není to složité. Mnoho herců to však podceňuje a říká: „Děcka? To je snadné!“ Opak je však pravdou, protože dítě není na rozdíl od dospělého pokrytecké a hned dá najevo, že ho něco nebaví. Když děti něco nebaví, hned to řeknou nebo vykřiknou.

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace