Chasu vedla půjčená stárka

Chasu vedla půjčená stárka
Foto: ket
Uherské Hradiště - Sady Společnost 03 / 09 / 2018

Průvod se u Voltemarů zatavil podruhé během čtyř let

Ani deštivé počasí neodradilo Derflany, aby vyrazili o víkendu hodovat. Téměř třicetičlenné chase vévodila čtveřice stárků.
Právo mladších stárků střežila dvojice Jan Voltemar a Michaela Chmelařová. Zatímco stárek Jan se v čele hodové chasy ocitl poprvé, Michaela si stárkovskou premiéru odbyla už v loňském roce. „Ve vedlejších Véskách jsem byla starší stárkou. Díky tomu už jsem letos nebyla nervózní. A také díky tomu, že v kroji chodím už sedm let,“ prozradila letošní derflanská mladší stárka, která je členkou místní chasy už čtyři roky.
Jan Voltemar kráčí ve šlépějích své starší sestry Terezy, která stárkovala v Sadech v roce 2014. To byl také rok, kdy se k chase připojil i současný mladší stárek. „Folkloru se věnuji od malička, ale později mě to přestalo bavit. Chvíli jsem tančil v Rokasu, ale pak jsem se znovu k folkloru vrátil a v současnosti tančím ve folklorním souboru Kalina,“ vysvětlil svůj vztah k tradicím Jan Voltemar.
Kromě této dvojice se o organizaci hodů postaral i starší stárkovský pár, a to Dan Hubík a Anna Katrňáková. Hudebně hody doprovodila cimbálová muzika Kunovjan a dechová hudba Blatnička.

Galerie

Hody v Sadech

Hody v Sadech

03 / 09 / 2018

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace