Chumelenice pořadatele postrašila

Chumelenice pořadatele postrašila
Polešovice Společnost 03 / 04 / 2013

Starosta předal ocenění a v poklidu šel koštovat

V nepřerušené snaze uspokojit všechny milovníky vína od roku 1947 vinaři v Polešovicích uspořádali i letos Velikonoční výstavu vín. Na katalogu se každý mohl dočíst, že se jedná o 66. ročník. Patříme v rámci Zlínského kraje k největším vinařským obcím, co se týká výměry vinic i počtu přihlášených vinařů, a košt je nejstarší v regionu. Rozhodně jej považujeme spíš za rodinný, s maximálním počtem do šesti set vzorků, řekl Zbyněk Vaďura za pořadatele a zmínil statistické údaje: Z celkového počtu 561 je 366 bílých, 155 červených a 40 růžových vzorků. Čím se můžeme pochlubit, je ta informace, že 250 vzorků dodali naši domácí vinaři.
Než mohl vyrazit na košt, musel odhrnout sníh před domem. Stejná práce jej čekala před sokolovnou. Pamatuji bezmála čtyřicet ročníků, ale takové počasí, to jsem nezažil. Mohli bychom to změnit a uspořádat namísto vína košt slivovice, kroutil hlavou Jaroslav Bednařík, člen organizačního výboru, při pohledu z oken sálu na hustě padající sníh. Tuto domněnku nevyvrátil ani Vaďura, kterému přišel vhod jeho dvaadevadesátiletý dědeček. Velikonoce jsou extrémně brzy, ale i on říkal, že si nic takového nepamatuje, potvrzuje Vaďura a vyslovuje důležité přání. U nás všeobecně místní moc nechodí, takže musíme počkat. Uvidíme, že se počasí umoudří, s tím nepočítáme, ale sál se plní. Doufám, že to tak bude pokračovat a že počasí návštěvníky neodradí, dodal Zbyněk Vaďura s pozitivním přístupem: Sníh je vláha pro révu vinnou, která jde pěkně do země, a to jí svědčí.
Bez stresů a v pohodě v neděli vstával starosta obce Michal Zapletal. Tento rok jsem maximálně připravený. Zahrádkáři mě nominovali po x letech do degustační komise, nechal se slyšet první muž obce poté, co dorazil na sál. Mám přehled a nemusím se zas až tak hnát za šampiony, protože jsem je ochutnal už minulý týden, dodal Zapletal, který musel před zahájením splnit svou společenskou povinnost, a to předání ocenění Jaroslavu Vaďurovi, který získal šampiona za Rulandu šedou a současně také titul za nejlepší kolekci.

Galerie

Tagy článku

TOPlist