Co ukrývá označení A33+

Co ukrývá označení A33+
Foto: pri
Uherské Hradiště Společnost 13 / 06 / 2012

Zákaz vstupu mládeži a folklorně nedospělým

S novinkou na uherskohradišťské kulturní scéně přišel Klub kultury. Pro profesionály, amatéry i vysloužilce přichystal folklorní tančírnu. Je to nový projekt. Tanečníků amatérů je mnoho a někteří se před těmi profesionály při klasické besedě u cimbálu stydí vstoupit na parket. Proto je tančírna rozdělena na dvě skupiny. A jako amatéři a 33+ je určení ideálního věku dospívání folkloristy, vysvětluje David Pavlíček za pořádající Klub kultury.
Každý z návštěvníků při vstupu obdržel seznam pravidel o deseti bodech - Zákoník Folklorní tančírny. Dále pak kartičku - Taneční pořádek, do které si v průběhu večera ženy zapisovaly zájemce o tance v navazující besedě u cimbálu. Začátek totiž odstartovala kratinká patnáctiminutová rozcvička a výuka dvou folklorních tanců. Určitě je pro každého z návštěvníků dobré oživit si nebo překontrolovat taneční kroky. Pro dnešní večer to jsou dvě oblasti, dolněmčanské a boršické sedlcké pod lektorským dohledem tanečníků z Dolněmčanu, Pavlíček.
Folklorní tančírna s pravidly a humorem. Základním a v podstatě nejdůležitějším pravidlem je nestydět se. Pak už jde o vymezení dalších neméně důležitých povinností tanečníka jako např. tančit vzpřímeně, udržet rytmus, říká Pavlíček a přidává, že je připraven i k přísnějším trestům podle § 10 Sankce. Návštěvníky obeznámím s možností udělování trestných karet. Mám připraveny tři. Zelená je při nedodržování pitného režimu. Oranžová slouží k udělení trestného kolečka a nařízení okamžité návštěvy baru a nechybí také červená. Tou přikazuji sólový tanec a zakazuji vstup do baru.
Pokračování je v plánu. Uvidíme. Třeba za čtvrt roku nebo dva měsíce. Záleží, jak budou chtít lidé, dodal.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace