Čtvrtá kniha vzpomíná na Vlčnov

Čtvrtá kniha vzpomíná na Vlčnov
Foto: pri  /  Antonín Zlínský s trojlístkem svých dosavadních knih.
Vlčnov Společnost 08 / 12 / 2010

Zlínský: Musel jsem to napsat. Nechtěl bych se dočkat toho, že by o Vlčnově psal Hlučan.

Ve čtvrteční podvečer se v obecní knihovně uskutečnil křest knihy Vzpomínky z Vlčnova. Knihy plné vzpomínek na Vlčnov a Vlčnovjany, kterou napsal Antonín Zlínský. Ke křtu se dostavili především starší občané nebo ti, kteří v knize vzpomínají na své začátky, úspěchy na poli hudby, lidového umění, sportu, objevují se zde i výňatky z kroniky učitele Kužely.
Kniha přináší vzpomínky mých vlčnovských vrstevníků, se kterými jsem vyrůstal. Objevuje se tam Tonda Koníček a jeho Vlčnovjanka. Jak on sám se dostal k hudbě, jak studoval. Můžete si přečíst o zpěváku Frantovi Knotkovi nebo panu Zemkovi, mistru ve vyšívání krojů, prozrazuje Antonín Zlínský, vlčnovský rodák, a přiznává, že to není jeho první kniha. První knížkou, co jsem napsal, byla kronika tělovýchovy v Hluku. Potom jsem psal o vlčnovském fotbale. Třetí pak bylo Hlucké vzpomínání, které vyšlo loni.
Říká se, že důchodci mají nejvíce času. Asi něco pravdy na tom bude. Nebylo to vůbec jednoduché, dostat z lidí vzpomínky. U některých jsem byl i pětkrát, ale protože jsem důchodce, tak se to dalo zvládnout. Děkuji všem, že mi byli nápomocni a kniha mohla vzniknout, říká Zlínský a přidává vtipnou úvahu. První jsem si vyzkoušel napsat o Hluku, kde nyní žiji, a 98 % čtenářů bylo spokojeno a ta dvě procenta byli ti, kteří byli mrzutí, že to napsal Vlčnovjan. Musel jsem to napsat. Nechtěl bych se dočkat toho, že by o Vlčnově psal Hlučan. Sice jsem se v roce 1966 odstěhoval, ale dokud žili rodiče, tak jsem kontakt s rodnou obcí stále udržoval.
Před třemi lety jsem byla u křtu knihy o vlčnovském fotbale a když jsem ji četla, našla jsem tam spoustu zajímavostí z dob mého dětství. Knihy jsou sice útlé, ale ukrývají mnoho zajímavého, poznamenala Marta Moštková, místostarostka Vlčnova, v úvodním slově.
Domáckou náladu podpořil mužský pěvecký sbor v doprovodu CM z Vlčnova.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace