Cvrnkání si užili i tatínkové

Cvrnkání si užili i tatínkové
Foto: pri
Tučapy Společnost 10 / 05 / 2012

Hlavnímu organizátorovi Jaroslavu Šmídovi se podařilo sehnat sponzory, takže i tento rok proběhl další ročník tučapské kuličkiády. Letos již s pořadovým číslem tři a dalšími novými soutěžemi, které konec konců nebyly jen pro děti. Než vypuklo soutěžení o nejlepšího cvrnkače, musely si děti vyčistit prostor u dvou hřišť a kolem obecní návsi pomoct s trháním plevele.
Úklid byl zcela dobrovolný a je vidět, že se nikdo nezdráhal. Pro všechny je připravený startovací pytlík hliněných kuliček, aby měli vklad do hry, říká Šmíd, se kterým sledujeme, jak si to místo dětí rozdávají na plácku i starší pánové. Řekl bych, že jsou hravější než děti, komentuje Šmíd a přidává, že myslel i na ně. Pro ně je letos připraveno házení míčků na terč. Musí si utvořit dvojici a ten, kdo se netrefí, musí pozvat toho druhého na štamprlu. A na kolik kol to bude? No, na tolik, kolik vydrží, směje se.
Odpoledne bylo dlouhé, takže se nehrály pouze kuličky. Připravena byla i soutěž v kreslení na silnici. Děcka nevydrží tak dlouho hrát. Je tu skluzavka, houpačka, ale musí se i jinak odreagovat. Pro nejlepšího malíře máme připraveny, tak jako v kuličkiádě, medaile, říká Šmíd, který tvrdí, že při zdejším klání nejde o to vyzvednout vítěze, ale užít si společné a pohodové odpoledne.
Neodmyslitelnou součástí byly i tradiční čerstvé domácí bramboráky.

TOPlist