Další hit - Dobře placená procházka!

Další hit - Dobře placená procházka!
Uherské Hradiště Společnost 17 / 09 / 2013

V sobotu proběhla ve Slováckém divadle další premiéra. Publiku se představila unikátní inscenace. Poprvé v historii divadla totiž na jevišti vidělo operu. Vzhledem k tomu, že jejími autory jsou Jiří Suchý a Jiří Šlitr, je ale jasné, že to byla především zábava. Novinku s názvem Dobře placená procházka režíroval mistr svého oboru Radek Balaš, jenž diváky uhranul muzikály Donaha! či Cikáni jdou do nebe.
„Je to už pár let, kdy jsem Procházku viděla v pražském Národním divadle, tam ji režíroval Miloš Forman. Byl to pro mě velký zážitek, seděla jsem v první řadě a byla jsem okouzlena. Říkala jsem si tehdy, že bych si moc ráda zahrála postavu Vanilky. No a teď hraji Tetičku z Liverpoolu a jsem za to ráda. On život ví vždycky nejlíp, která role vám patří,“ říká herečka Anna Pospíchalová s tím, že její vysněnou roli si zahrála Klára Vojtková, v dalších rolích se pak představí Petr Čagánek, Martin Vrtáček, Tomáš Šulaj a další.
Divadelníci ale nepřekvapili jen výběrem titulu. Novinkou je i zcela originální a v jiných divadlech nevídaná podoba programu. Jde o CD, na němž je kromě vybraných skladeb z inscenace v podání uherskohradišťských herců i exkluzivní rozhovor. Vedl jej režisér Radek Balaš s autorem Jiřím Suchým, jenž do Hradiště vzkázal: „Slovácké divadlo je natolik věhlasné, že nepochybuji, že se zhostí Dobře placené procházky s úspěchem, a ze srdce mu to přeju.“ Dobře placená procházka se bude v tomto týdnu hrát hned třikrát, další reprízy jsou naplánované až do konce října.

Tagy článku

TOPlist