Dárek byl správně vyladěn

Dárek byl správně vyladěn
Foto: pri
Břestek Společnost 12 / 07 / 2010

Na svícu se nezve. Na svícu mohl příjít, kdo chtěl

Podle podnadpisu se řídili všichni folkloristé a známí na svíci Lucie Zindlerové a Martina Crly na Břestku. Protože oba jich mají dost a dost, sportovní hala se začala velmi rychle plnit. První mezi gratulanty byli jejich žáci, protože společně kromě civilního zaměstnání jako hudebních učitelů v oboru housle a basa vedou čtyři mladé cimbálovky.  
Znají se skoro 7 let a společně již nějakou dobu také bydlí. Od manželství spíš čekáme pouze papír. Pro nás se nic nezmění, máme už svůj život, společně říkají ještě pouze novomanželé čekatelé. Mladší, starší stárci, svatba, vše po jednom roce. Tak to vypadá, že příští rok by mělo pěkně popořadě přibýt dítě. No to né, říká Martin a Lucka s šibalským úsměvem mění: Jó, jak sa zadaří, tak sa zadaří. Má to jistý chronologický spád. Řekli jsme si spolu, že pokud se chceme vzít, tak to bude se vší parádou. Proto to první hodování, teď svatba. Kvůli tomu se obnovily u nás na Břestku hody. Nechtěli jsme přijít o stárkování, což bychom nemohli, když už bychom byli svoji, přiznává Martin jistý záměr.
Střelku kompasu, kam by v případě možnosti jeli na svatební cestu, určuje Lucka velmi přesně. Můžeme se rozhodnout ze dne na den, jelikož jsme učitelé a máme dva měsíce volno, takže můžeme využít last minute. Pokud by to vyšlo, určitě to bude ale za teplem.
Nechyběly ani dary. Naši žáčci nám udělali velkou radost, když vyrobili dřevěnou kolébku s nápisem CM Bělina, těší se oba a to ještě netuší, co jim připravili kamarádi z Cifry. Dirigentské taktovky souboru Žabička se ujal Víťa Rosůlek a přizval početný sbor, který po správném naladění zahrál na flašky od sodovky píseň tolik zpívanou převážně mužům, a to Ej umrela mi žena. Zklamáním bylo, že orchestr nehrál pro přítomné na přání, ale i tak se všichni dokázali dál bavit, tak jak to folkloristická banda vždy dovede.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace