David Vaculík je po operaci oka, domů se po zákroku odvezl sám

David Vaculík je po operaci oka, domů se po zákroku odvezl sám
Foto: SD
Uherské Hradiště Společnost 02 / 06 / 2024

Po operaci břišní kýly, kterou absolvoval o loňských prázdninách, a problémech se zády, které ho chytly uprostřed sezóny, řešil oblíbený herec David Vaculík další zdravotní problém. Před pár dny absolvoval operaci šedého zákalu.

„Přišel jsem na to tak, že jsem si zakryl jedno oko a zjistil, že před tím druhým mám takovou šedou clonu. Trochu jsem se vyděsil a běžel k paní oční doktorce, která měla hned jasno, že to je šedý zákal. Sice prý trochu brzo v mém věku, ale jinak nic vážného a dá se to snadno odstranit, jak jsem vzápětí zjistil,“ popisuje David Vaculík.

Oblíbený herec, který v současné době zkouší titulní roli v absurdní komedii Ošklivec na Malé scéně, uklidňuje všechny, které operace šedého zákalu čeká. „Ta operace je velice snadná, rychlá a bezbolestná. Celé to trvá asi pět minut a anestezie oka se dělá kapkami, takže se opravdu nejedná o nic, z čeho by měli mít lidi strach,“ popisuje s tím, že se po zákroku dokonce sám odvezl autem ze zlínské kliniky domů. „Raději jsem ale hledal termín, kdy nebudu večer hrát. Každopádně ale už teď vidím o moc lépe než předtím, mozek si postupně zvyká na to, že místo vlastní čočky mám umělou, a brzy to bude úplně v pořádku. Diváci nemusí mít strach, že bych poslepu spadl z jeviště,“ směje se David Vaculík.

Následují kolena a kyčle

Prozatím David Vaculík absolvoval operaci jednoho oka, druhé si nechá odoperovat v budoucnu. „No a pak už mě čeká jen výměna kyčlí a kolen, prostě normálka, jak se člověk blíží k padesátce, tak všechno odchází. Je to jak u auta, že je potřeba měnit díly, dneska už to ale naštěstí jde,“ uzavírá se smíchem David Vaculík.

V čem hraje David Vaculík

Oblíbený herec je v angažmá uherskohradišťského divadla téměř třicet let a diváci si jej pamatují z nejslavnějších inscenací celé jeho historie, ať to byly Rychlé šípy, muzikál Donaha!, či komedie 1+2=6. Momentálně si Davida diváci užívají například v romantické komedii Třináctkrát za svědka, ale také v hudebních inscenacích Jesus Christ Superstar a Limonádový Joe. David Vaculík je ženatý a s manželkou Martinou vychovávají tři děti.

Tagy článku

TOPlist