David Vaculík je v chomoutu

David Vaculík je v chomoutu
Foto: pri
Jankovice Společnost 23 / 07 / 2013

Po svatbě pouklízeli a vyrazili na obhlídku hradů a zámků

Fanynky Davida Vaculíka smutní, Martina Sentlová a David Vaculík jsou šťastní. V sobotu někdy kolem půl jedenácté byli oddáni v jankovickém kostele. Kromě rodiny se na čumendu sjeli do míst, kde lišky dávají dobrou noc, i jeho herečtí kolegové z domovského Slováckého divadla. Dva z nich dokonce sehráli velmi důležité role. Jiří Hejcman tentokrát vystupoval jako svědek a Petr Čagánek na vše dohlížel ostřížím okem kamery. Režie samotné se ujal duchovní Radim Kuchař.
Na Davida nic nachystané nemáme. On to před námi a všemi tajil do poslední chvíle, zíral Josef Kubáník udiveně, když uviděl Davida před kostelem. Něco mi našeptávalo: Ihned se z dovolené vrať a jeď do Jankovic, zdůraznil Kubáník, který okamžik překvapení využil k malému tiskovému prohlášení: Oficiálně v tuto chvíli musím zklamat jeho zástupy fanynek. Prostě na vás, holky, nevyšlo a máte smůlu.
Je to nádherné, fantastické, endorfiny jsou navrchovato, pan farář byl vtipný a moderní, chrlil Vaculík své pocity po obřadu. Přerušil jsem ho, že netřeba hrát žádné divadlo. Já divadlo nehraji, opáčil se Vaculík a na to konto sehrál malou etudu: Tady si něco žmoulám na prstě. Jé, to je prstýnek! Podívejme se na, kde se tu vzal? Aha, tak to ho budu muset nosit. Jsem šťastná. Začíná to jako můj vysněný svatební den a doufám, že tak bude pokračovat i dál, špitla Martina, která se s Davidem po obřadu a nesčetném množství stisků ruky a polibků shodla na tom, že už mají pořádný hlad.
A kam povedou první novomanželské kroky? Zítra uklízíme, v pondělí uklízíme, ale v úterý odjíždíme na svatební dovolenou po hradech a zámcích České republiky,  prozradil David a jako když bičem mrská vyhrkl několik zastávek: Kutná Hora, Karlštejn, Křivoklát, Sázava, Český Šternberk. Asi si jedou obhlídnout, jak využít náš dárek, přimotal se k řeči opět pohotový mluvčí, který, ač o ničem nevěděl, operativně zajistil svatební dar pro milého kolegu ze šatny a jeho pohlednou brunetku. Je to poukaz na vybavení hnízda lásky, kde budou bydlet, řekl Kubáník, který pro jistotu dodal, že se nemusejí bát: Nebudou to rekvizity z divadelního fundusu.

TOPlist