Den bez překážek

Den bez překážek
Kunovice Společnost 01 / 07 / 2015

Obavy a rozpaky ze společného setkání se nakonec rozplynuly

Den bez překážek je název tradiční akce, kterou organizuje Stanislava Vyoralová se studenty Střední školy služeb s. r. o. v Uherském Hradišti společně s OK-Barem Kunovice pro klienty DZP Kunovice - Cihlářská.
Studenti se zapojili do projektu, který má napomáhat začlenění mentálně postižených osob do společnosti a zbavit se předsudků vůči těmto lidem. Snaží se spojit oba světy - zdravých i postižených.
„Naše setkání podporuje jejich morální rozvoj, je pozitivní pro vývoj jejich charakterů, učí je důležitým hodnotám v životě, jako je tolerance, empatie, trpělivost, solidarita a péče o druhé,“ říká Stanislava Vyoralová.
Pro některé studenty prvních ročníků bylo doslova šokem vidět tento odlišný svět. Mnozí měli v očích hrůzu a rozpaky. V průběhu dne se však obavy alespoň částečně rozplynuly a oči klientů svítily radostí z návštěvy nových kamarádů. Ve velmi krátkém čase si mnozí uvědomili, co mají. Že nejsou důležité materiální hodnoty a moc, ale být prostě šťastný. To jim na oplátku ukázali svěřenci Domova. Díky nim si uvědomili, že být bezprostřední, vnímavý, usměvavý, upřímný, milý, kamarádský, prostě lidský je pro takového člověka důležité. Na prvním místě v žebříčku hodnot je pro ně láska k někomu a láska okolí k němu a všemu, co ho obklopuje.

Galerie

Den bez překážek

Den bez překážek

29 / 06 / 2015
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace