Divadelníci natočili napínavý seriál pro Český rozhlas

Divadelníci natočili napínavý seriál pro Český rozhlas
Foto: archiv JK
Slovácko Společnost 11 / 02 / 2023

Před dvěma lety se na pultech knihkupectví objevila napínavá kniha Herec, která čtenáře nadchla neobvyklou formou i nečekanými zvraty. Napsal ji herec Slováckého divadla Josef Kubáník a úspěšná je natolik, že po ní sáhl i Český rozhlas.

Díky tomu tak vznikl 26dílný seriál, na němž se podíleli uherskohradišťští divadelníci. Režisérem je umělecký šéf Lukáš Kopecký a za mikrofonem se vystřídali herci Pavel Hromádka, Kateřina Michejdová a sám autor.

 „Přebreptů bylo dost,přiznává herečka

Kniha Herec je napsaná formou esemesek mezi hlavním hrdinou Janem a neznámou Martinou. Volba padla na zkušeného herce Slováckého divadla Pavla Hromádku a jeho kolegyni Kateřinu Michejdovou, pro kterou to naopak byla první práce tohoto druhu.

 „Byla to pro mě úžasná první zkušenost! Pavel Hromádka mi v mnoha věcech poradil, naučil, a navíc jsem ho mohla sledovat při práci, což pro mě bylo taky velmi zajímavé,“ neskrývala nadšení Katka. „Při natáčení jsme se často smáli, přebreptů a záseků bylo dost a často opravdu humorné. Myslím, že jsme si to oba užili, a doufám, že jsem moc nezdržovala. Byla to pro mě velká škola, zkušenost a příležitost a já jsem opravdu ráda, že jsem mohla být součástí tak skvělého projektu,“ pochvaluje si. Nadchl ji i samotný příběh. „Když jsem knihu poprvé přečetla, byla jsem naprosto ohromena! Nebudu nic prozrazovat, ale stojí to za to!“ uzavírá Kateřina Michejdová.

 O čem je Herec?

Hlavním hrdinou knihy je Jan - známý, obletovaný, slávou zkažený i unavený herec. Když mu v telefonu omylem přistane smska z neznámého čísla, využije toho k nezávaznému klábosení: jaká úleva bavit se jen tak s dívkou, která o něm nic neví a on si tak nemusí na nic hrát! Konverzace s bystrou a vtipnou Martinou se ale brzy změní v napínavou psychologickou šarádu. Kdo z těch dvou je lepším hercem, kdo si tu s kým hraje a kdo je jen hračkou?

Impulsem k napsání románu o herecké hvězdě, jejíž život obrátí naruby chatování s neznámou osobou, byla pro Josefa Kubáníka skutečná příhoda, která se stala zpěvačce Lucii Bílé. „Byl jsem překvapený, že tak fascinující námět ještě nikdo nezpracoval,” říká Josef Kubáník, který napsal bestseller Poslední deník Květy Fialové. Jako herec a představitel desítek rolí v divadle a televizi svět showbyznysu dobře zná přímo z vlastní zkušenosti.

Tagy článku

TOPlist