Divadlo novinkou udeřilo na hlavičku

Divadlo novinkou udeřilo na hlavičku
Uherské Hradiště Společnost 24 / 01 / 2016

Slovácké divadlo v sobotu uvedlo první letošní premiéru. A protože jeho diváci jsou vzdělaní a není pro ně důležité hlavně se v divadle bavit, divadelníci v čele s režisérem Michalem Zetelem vsadili na náročnější titul. Je jím Zlatý drak, který publikum zavede do jednoho asijského bistra, kde se krčí pětice nelegálně zaměstnaných Číňanů.
Inscenace tak díky tématu migrace získává na mimořádné aktuálnosti.
Migrace je silným tématem už dlouho, akorát si toho nikdo nevšiml. Ani já ne. A na té faktické imigraci je navíc vidět ještě mnohem podstatnější jev - imigrace vnitřní. Stahujeme se do sebe, a přestože zůstáváme doma a leckdy i se svými blízkými, stažením do sebe se jim vzdalujeme, citově i duchovně,” domnívá se režisér.
Velké nároky kladou inscenátoři především na herce. „Zkoušení bylo komplikované, ale ve výsledku by to mělo vypadat jednoduše. A v tom by měla být krása, ne?“ přemýšlí herec Zdeněk Trčálek. Dalšími, kteří na jevišti pro diváky připraví, jak sami tvrdí, jedno velké překvapení, budou Monika Horká, Kamila Zetelová, Tomáš Šulaj a Pavel Hromádka.
Uvedením Zlatého draka Slovácké divadlo potvrzuje odvahu pouštět se i do těžších témat. Vyplácí se mu to jak u vnímavého publika, tak u divadelních recenzentů. Díky tomu se loni uherskohradišťská scéna zažadila mezi desítku nejlepších českých divadel.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace