Divadlo se vrací k akci Jako na zavolanou

Divadlo se vrací k akci Jako na zavolanou
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Společnost 03 / 11 / 2020

Na jaře, když karanténa doslova zastavila život v České republice, oblíbení herci Slováckého divadla telefonovali seniorům, kteří se v izolaci cítili osamělí. Potěšili tak desítky lidí. Právě teď se situace opakuje, a tak i když stále zkouší muzikál Jesus Christ Superstar, rozhodli se s telefonáty pokračovat.

„Je to to nejmenší, co můžeme udělat, tedy zvednout mobil a někomu z našich příznivců udělat radost. Stejně jako na jaře platí - když nemůžou naši diváci za námi do divadla, jdeme my alespoň takto symbolicky za nimi,“ říká mluvčí divadla a herec Josef Kubáník, který se do akce před půl rokem i nyní aktivně zapojil.

 Zajímavé osudy seniorů

„Právě jsem volal paní, se kterou jsem mluvil už několikrát na jaře. Žije v domově pro seniory a má to opravdu těžké, nesmí vycházet ani na chodbu. Přesto není zatrpklá, stále děkovala za telefonát a ujišťovala mě, že až se situace zlepší, přijede do divadla, abychom se mohli poznat osobně,“ říká Josef Kubáník s tím, že dámu, která byla v padesátých letech vězněna v nechvalně známé hradišťské věznici, obdivuje, s jakou vytrvalostí bojuje s překážkami života. „Těším se, že si za nějaký čas zavoláme zase a dozvím se další novinky.”

Představitel mnoha rolí a nově také úspěšný spisovatel Josef Kubáník je i v neustálém spojení s pětadevadesátiletým Jindrou Hojerem. „Voláme si pravidelně, ale jsem z každého telefonátu víc a víc smutný. Jindrovi už ubývají síly a dnešní situace všechno ještě víc komplikuje, jsem ale rád, že mu můžu pokaždé opakovat, že na něj všichni myslíme. Je za to vděčný,” dodává herec a slibuje, že bude v telefonátech seniorům pokračovat.

 Pokud by chtěli lidé zařídit telefonát pro své blízké ve věku seniorů, stačí kontaktovat Slovácké divadlo přes sociální sítě.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace