Do Centra přijede nejkrásnější muž Česka

Do Centra přijede nejkrásnější muž Česka
Milan Nevosad, nejkrásnější muž České republiky
Zlínský kraj Společnost 13 / 02 / 2013

Vítěz soutěže Mr. Czech Republic je nezadaný!

14. únor je svátkem zamilovaných, který si užívá především mladá generace. A právě pro ni připravili v Centro Zlín atraktivní akci. Hostem této malenovické obchodní pasáže bude aktuálně nejkrásnější muž České republiky Milan Nevosad, vítěz soutěže Mr. Czech Republic, který se dokázal prosadit také mezi desítku nejtalentovanějších na letošním Mr. World. Mužskou krásu bude ve čtvrtek od 16.30 vyvažovat desítka nejkrásnějších dívek Slovácka. Všichni společně pak budou prodávat valentýnské dárečky, vyrobené klienty Domova zdravotně postižených na Velehradě. Milan Nevosad poskytl před svým příjezdem do našeho regionu našim novinám exkluzivní rozhovor.

Dosud jste všude uváděl, že jste nezadaný. Nezměnilo se něco a přijíždíte nezadaný i do Zlínského kraje?
Zatím se nic nezměnilo. Uvidíme, jak to bude vypadat později.
Valentýn je svátkem mladé generace. Generace vašich rodičů zažívala spíše Mezinárodní den žen, který se slavil v podobném ročním období. Slýchával jste o něm od vašich rodičů či prarodičů a myslíte, že tyto svátky mají něco společného?
Upřímně si myslím, že tyto dva dny nemají nic společného. Svátek sv. Valentýna je svátek zamilovaných a MDŽ je den, kdy by měly být ženy obdarovány květinami.
14. únor je svátek zamilovaných. Má pro vás tento svátek nějakou zvláštní atmosféru a dokážete si představit, že pod jeho vlivem se zamilujete třeba zrovna ve Zlíně?
Je to den, kdy dva mají být spolu, opětovat si svoji lásku. Jestli si dokážu představit, zda bych se zamiloval ve Zlíně na Valentýna? To opravdu netuším.
Jak dlouho jste byl zatím nejdéle zamilovaný?
Tak cca 6 měsíců.
Zamilujete se snadno?
Zamilovat se není snadné. Dotyčný člověk vás musí zaujmout, něčím oslnit a asi by měla přeskočit jiskra.
Jaký vidíte rozdíl mezi zamilovaností a přátelstvím?
Přátelství je vztah, který je mezi dvěma lidmi. Mají k sobě důvěru, svěřují se s problémy a starostmi, navzájem si pomáhají, dokáží udržet tajemství. Zamilovanost je vztah mezi dvěma lidmi, je intimnější, je o vzájemné toleranci a důvěře. Charakter dělá také své, podle mě by tam měla být i tzv. chemie.
Ve vašem programu je i návštěva Domova zdravotně postižených na Velehradě, kde se potkáte s handicapovanými dívkami. Při samotné valentýnské akci v Centro Zlín budete prodávat spolu s dívkami jejich valentýnské výrobky a výtěžek tohoto prodeje půjde v jejich prospěch. Měl jste v roli Mr. Czech Republic možnost podpořit nějaký charitativní projekt a jaký?
Ano, měl, již dříve před soutěží. Byla to charitativní akce Zumba charity tour aneb Přijď-tanči-pomáhej.
Co pro vás vůbec znamená charita?
Pro mě znamená hodně. Je to věc, jak pomoci těm, kteří to potřebují více než my. Vykouzlit úsměch na tváři, to je něco, co vás zahřeje u srdce, a víte, že jste pomohli něčemu dobrému, více než dobrému, pomohli jste postiženým dětem i lidem, ať už s mentálním či fyzickým postižením. Popularitu je moc dobré využít v tomhle směru, nemyslet jen sami na sebe, ale na ty, co to nevíce potřebují.
V jednom z rozhovorů jste se nechal slyšet, že by vaše dívka vedle krásy, inteligence a smyslu pro humor měla být krásná především uvnitř. Za jakou dobu se podle vás dá vnitřní krása poznat?
To je individuální, u někoho to je třeba krátce, u někoho zase to je delší doba.
Soutěž Mr. Czech Republic je ve stínu České MISS. Můžete ji blíže představit a jak jste se k ní dostal?
Soutěž Mr. Czech Republic je jiná než soutěž Muž roku. Hodně lidí si myslí, že jsem Muž roku, ale byla to právě soutěž Mr. Czech Republic. V této soutěži vítěz odjíždí (odlétá) na celosvětovou soutěž Mr. World. Přičemž v soutěži Muž roku vítěz odjíždí na Mr. International a pak až má možnost absolvovat Mr. World. K této soutěži jsem se z menší části dostal přes svoji kamarádku, která byla loňskou finalistkou České Miss. Do soutěže jsem se ale přihlásil úplně sám.
Pro veřejnost tuto soutěž objevil před dvěma lety Josef Karas svým druhým místem na Mr. World. Pomohl vám nějak konkrétně a čím?
Ano, pomohl, cituji ho: Jediné, co poradím, je, užij si to naplno, je to velká zkušenost do života, která se nebude opakovat. Tohle jediné mi řekl a musím říct, že měl naprostou pravdu!
Za sebou máte skoro tři měsíce v roli Mr. Czech Republic. Jak moc vám změnila tato soutěž život? Co jste vedle světového finále za ty tři měsíce stihl a jak se vám daří v modelingu?
Byla to pro mě ohromně velká změna v životě, když si vzpomenu na casting soutěžě a jak jsme tam stáli v řadě a čekali na vyhlášení vítěze, bylo to neskutečné... No a nakonec, když mě vyhlásili jako vítěze, nemohl jsem tomu uvěřit, pořád jsem si myslel, že je to sen či nějaký vtip, ale byla to realita. Nemohl jsem tomu uvěřit do druhého dne, bylo to tak emočně silný, že jsem si to uvědomil den poté. Hned po návratu z Mr. World (o 2 dny později, pozn. red.) jsem se zúčastnil posledního castingu České Miss pro rok 2013, kde jsem byl jako porotce, dále pak semifinálového kola, kde jsem byl také jako porotce. Jinak jsem se spíše více věnoval rodině a ostatnímu. Castingy absolvuju až teď po Novém roce, což je nejhlavnější doba castingu.
Co vůbec říkáte na soutěže krásy dívek a mužů? Je mezi nimi velký rozdíl a v čem? Co by měly sledovat a hodnotit soutěže pro dívky a co pro muže?
Dle mého názoru je soutěž dívek více sledovaná než soutěž mužů. A navíc společnost není tolik zvyklá sledovat soutěž krásy můžu, protože muži, jak je předpokládáno, jsou ráznějšího typu, takže jsou více vidět u všelijakých sportů. Ale musím to trochu vyvrátit, že to tak není, i soutěž mužů je náročná. Třeba například u mě, na Mr. World jsme absolvovali boot camp, tedy vojenský výcvik. Je to dost fyzicky náročné. Dále však soutěž není tak moc mediálně propagovaná jako u dívek. Co by měly hodnotit? Nedělal bych rozdíl v hodnocení mezi dívkami a muži. Musí zaujmout svým chováním, charakterem, projevem, inteligencí, krásou, dovednostmi.
Při světovém finále jste si užil boot camp, tedy jakýsi vojenský výcvik pro neprofesionální vojáky. V čem spočíval?
Ano, je to tak. Prošel jsem vojenským výcvikem, bylo to fyzicky náročné, navíc byla zima a pršelo. Spočíval v tom, že byla pro nás vytvořena dráha s různými nástrahami, překážkami, podlézáním a dalšími věcmi.
Ve svém dosavadním životě jste se věnoval hodně sportu, hlavně hokeji. Jaké úrovně jste dosáhl a stále ještě hrajete?
Ano, hrával jsem hokej. Byl to můj životní sport a to je i nadále. Poslední kategorie byl juniorský tým. Skončil jsem v roce 2010. Vystřídal jsem několik týmů. Jelikož pocházím z města aut (Mladá Boleslav), tak v Mladé Boleslavi jsem hrál do 15let (odešel jsem po skončení ZŠ), poté jsem šel na cca 2 měsíce do Nymburka, dále pak jsem dostal nabídku hrát za extraligový tým Hradec Králové, kde jsem působil několik měsíců. Během ledna, února roku 2008 jsem odešel do nedalekých Benátek nad Jizerou, kde jsem odehrál zbytek sezóny. V tomto roce jsem se poprvé rozhodl ukončit svoji hokejovou kariéru, ale po přemlouvání spoluhráčů a trenéra z Benátek nad Jizerou jsem se během velkých prázdnin opět vrátil k hokeji. V tomto týmu jsem zůstal až do roku 2010, kdy jsem s definitivním rozhodnutím ukončil kariéru hráče.
Hokej je poměrně tvrdý sport, který si s modelingem příliš netyká. Nebo se mýlím?
Přesně tak, jsou to odlišné věci. Hokej je tvrdý sport a modeling? To je souboj krásy.
Kolik času strávíte týdně v posilovně?
Kolik času? Abych pravdu řekl, naposledy, kdy jsem byl v posilovně, to bylo těsně předtím, než jsem skončil s hokejem. Poté jsem měl úraz ramena a následky mám až do teď. Ale jak jsem mohl vyhrát, aniž bych chodil do posilovny? Formu jsem si udržoval tancem (street dance a moderní styly), zumbou. To je moje naplnění volného času, posiluju tím a udržuji si tak postavu. Ale samozřejmě jsem do posilovny musel začít chodit, ať už kvůli soutěži, tak už kvůli sobě samotnému.
Kolik času věnujete denně své úpravě, než vyjdete na ulici? Musíte na sebe dbát hodně?
Kolik času? Trochu se tomu musím zasmát, protože nejsem ten typ kluka - muže, který až moc o sebe pečuje. Denně mi stačí tak cca 15 minut, než vyjdu na ulici.
Jaký je váš názor na metrosexuály?
S pár metrosexuály jsem se setkal. Jsou to prostě lidi, kteří o sebe pečují víc než dost a řeší co si obléknout. Já osobně s nimi problém nemám.
Jaký preferujete styl oblékání a musel jste upravit se ziskem titulu svůj šatník?
Vytříbený styl oblékání nemám, mám rád sportovní styl, pro volný čas, do společnosti. Navíc jsem tanečník, takže i taneční styl oblékání. Svůj šatník jsem nemusel tolik obměňovat.

autor: ALEŠ MAZÚREK

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace