Dvě želízka v ohni

Dvě želízka v ohni
Foto: archiv Brána
Blatnice pod sv. Antonínkem Společnost 06 / 12 / 2013

Blatnice pod Sv. Antonínkem hostila Chřibsko-karpatské oblastní kolo soutěže Brána, hudební soutěže začínajících sólistů a kapel. Tato soutěž je určena pro děti a mládež do 18 let v interpretaci nejen trampské, folkové a country písně. Vlastní tvorba dětí je vítána. Název Brána vznikl přeložením latinského slova Porta, přesněji Porta Bohemica - Brána Čech.
Pořadatelská Česká tábornická unie a odborná porota letos z našeho regionu poslala do celostátního kola nováčka i ostříleného mazáka. Ač se devítiletá Táňa tohoto festivalu zúčastnila poprvé, porotu si získala na svou stranu a mezi konkurencí výborných zpěváků získala trofej nejcennější. Prvenství již potřetí obhájil obrovský talent a šoumen, šestnáctiletý Štěpán Urban z Uherského Hradiště. Štěpán, který si své písně skládá již sám, navštěvuje prvním rokem Stojanovo gymnázium na Velehradě. Na kytaru hraje 5 let pod vedením Lukáše Frýborta.
Ani ve snu by mě nenapadlo, že bych se na této soutěži umístila, protože jsem soutěžila poprvé a navíc v kategorii do 15 let, takže jsem musela soutěžit i s tak velkými dětmi. Zkusila jsem to a chtěla to brát jako zkušenost a také poprvé stát před tak velkým publikem, svěřila se Táňa, která chodí nejen na hodiny kytary u Radky Ondrejkové, ale i do tenisového a hokejového kroužku. Je to velká bojovnice a průprava v hokeji jí určitě hodně pomohla. Myslím, že zatím jí vůbec nějak nedochází, co se jí vlastně podařilo, nechala se slyšet její maminka Martina Zatloukalová.

TOPlist