Dvojitý úlovek na konci roku

Dvojitý úlovek na konci roku
Šťastní rybáři - dědeček Josef Bartošík a jeho vnuk Vojtěch Hasník.
Nedakonice Společnost 09 / 01 / 2014

Jen málokdo by věřil tomu, že jeden muž může na stejném místě dvakrát chytit trofejní kus tolstolobika. Přidáme-li k tomu, že to bylo dva dny po sobě a těsně před  koncem roku, příběh sedmdesátišestiletého Josefa Bartošíka z Nedakonic je ve stručnosti kompletní. Jelikož u druhého úlovku asistoval i jeho vnuk Vojtěch Hasník, mohou se rybáři i nerybáři zprostředkovaně dozvědět, jak vše probíhalo.
Pro nás doma to vše začínalo telefonátem, pustil se Vojta do napínavého příběhu předsilvestrovského dne. Když to mamka vzala, tak si myslela, že má děda infarkt. V telefonu lapal po dechu a až za chvíli chtěl, aby mu taťka přijel pomoct odvézt 115centimetrového a 28kilového tolstolobika, popsal Hasník, který se od dědy dozvěděl i podrobnosti, které úlovek provázely. První jsem si myslel, že zabral sumec. Jezdil ze strany na stranu a jak to bývá, ven se mu vůbec nechtělo, zažertoval děda, který nakonec stylem vláčení po pětadvaceti minutách vytáhl z vody prvního tolstolobika v životě. Doma se drobeček nevezl ani vaničky.
Po společném focení jej odvezli zpět do Moravy. Tento příběh, jak je naznačeno v úvodu, má svoji dohru na Silvestra. Na odlehlé rameno Moravy se šlo nanovo.
Děda mermomocí chtěl chytit nějakého sumce. Po příchodu jsme zapsali údaje do rybářského lístku a pruty nahodili na tom samém místě jako den před tím, pustil se Hasník do líčení druhého příběhu. Ryba zabrala asi až na desátý nához, ale to děda ještě promarnil. Jak to tak bývá, už jsme chtěli jít domů a v ten moment začal děda křičet: ,Je TAM!´, popisuje Vojta. Zeptal jsem se ho, co má, a hned mi odpověděl: ,Nevím, ale vypadá to zase na něco velikého.´
Scénář probíhal téměř do posledního detailu stejně jako 30. prosince. Tentokrát chytal děda na wobler a po třiceti minutách napínavého souboje byl opět úspěšný. Nevěřícně kroutil hlavou, když uviděl naprosto stejnou rybu, popsal Hasník komickou situaci, která měla pokračování i doma. Mamka volala strýcom a ti tomu nechtěli uvěřit a smáli se, že si dělá srandu. Svatý Petr, patron rybářů, nadělil šťastnému Josefu Bartošíkovi závěrem roku neuvěřitelný rybářský zážitek. Závěrečné resumé: Druhý tolstolobik měřil 110 cm a vážil 24 kilogramů. Tradiční silvestrovské chlebíčky početný rodinný kruh vyměnil za rybí specialitu. Prvního děda pustil, ale na druhého už taťka udělal marinádu a měli jsme ho na grilu. Byl výborný, dodal Hasník.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace