Hejcmanová dostala od divadla Mercedes

Hejcmanová dostala od divadla Mercedes
Foto: archiv divadla  /  Majitelka Mercedes (vpravo).
Uherské Hradiště Společnost 15 / 09 / 2011

Takový titulek možná v mnoha vyvolá závist. „Pak že jsou herci chudí a divadlo nevynáší,“ řeknou si mnozí. Všechno je ale jinak. Mercedes je jméno jedné z hlavních postav komedie Konkurz podle Grönholma. Právě teď ji začali připravovat ve Slováckém divadle.
„Komedie současného španělského dramatika Jordiho Galcerána pojednává o velmi netradičním výběrovém řízení na post obchodního ředitele jedné velké nadnárodní firmy,“ prozrazuje režisér chystané novinky David Vacke. Konkurz podle Grönholma je hrou nejen velmi vtipnou, ale také napínavou. Hned v úvodu se totiž ukáže, že ne všichni účastníci výběrového řízení jsou skutečnými zájemci. Kdo je kdo, však není tak lehké zjistit...
„Věřím, že se nám podaří diváky vtáhnout maximálně do děje, a to také netradičním prostorem scény, díky níž budou diváci vše sledovat z minimální vzdálenosti. Například i z prostoru, který u jiných inscenací patří jen a jen hercům - tedy z jeviště,“ slibuje atraktivní podívanou Vacke, který nepochybuje, že téma nového představení je blízké každému z nás: „Všichni jsme pravidelně postaveni před otázku, co jsme ochotni udělat pro peníze či co nebo koho můžeme obětovat ve jménu úspěšné kariéry,“ dodává mladý režisér, jenž kromě zmiňované herečky obsadil i Martina Vrtáčka, Davida Vaculíka a Kamila Pulce.
Premiéra komediální novinky se očekává na Malé scéně Slováckého divadla 31. října. Vstupenky jsou již v prodeji.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace