Herečky podporují Běh pro Paměť národa

Herečky podporují Běh pro Paměť národa
Foto: archiv
Uherské Hradiště Společnost 10 / 05 / 2024

Už v sobotu 11. května se v Uherském Hradišti poběží Běh pro Paměť národa. Do doprovodného programu v Uherském Hradišti se i letos zapojí oblíbené tváře Slováckého divadla. Jednou z nich je Jitka Hlaváčová, jejíž manžel Drahomír je učitelem dějepisu na místním gymnáziu a jedním z hlavních organizátorů celé akce.

„Historie mě zajímala vždycky, ale od doby, co znám manžela, je ten zájem ještě větší, protože mi umí všechno vysvětlit i s kontextem a dnes díky němu mnoha věcem mnohem lépe rozumím. O to, abych se zapojila do doprovodného programu, mě požádal, ale i kdyby to neudělal, nabídla bych se sama, že se zapojím jakkoli, tedy kromě běhu,“ směje se oblíbená herečka s tím, že nakonec spolu s kolegyní Petrou Staňkovou ve Smetanových sadech, kde se běh bude odehrávat, přečtou pohádku dětem. „Budu ráda, když se nám podaří najít příběh, který souvisí s tím, co Běh pro Paměť národa připomíná,“ dodává Jitka Hlaváčová.

Herečka Petra Staňková se rozhodla jít ještě dál a zapojí se i do běhu samotného, a to na hlavní trati v délce 5 kilometrů. „Myslím si, že pohyb je taky forma umění, a tady se navíc spojuje s dobrou věcí. Proto se samotného běhu pravidelně účastním a letos byla příležitost propojit to i s přečtením pohádky, tak mi to všechno dohromady přišlo jako dobře využitý čas,“ dodává Petra Staňková. Kromě běhu na pět kilometrů budou připraveny i krátké trasy pro děti a symbolický běh na 1 kilometr, který často absolvují rodiny s dětmi s pomocí kočárků, odrážedel a koloběžek.

V minulosti Běh pro Paměť národa absolvovaly i herečky Pavlína Hejcmanová a Tereza Novotná nebo herec Tomáš Šuaj a produkční divadla Štěpán Goiš. Celorepublikově Běh pro Paměť národa v letošním roce podporují například herci Martha Issová, Václav Neužil a Jan Nedbal nebo náčelník generálního štábu Armády České republiky Karel Řehka.

Galerie

Běh pro Paměť národa

Běh pro Paměť národa

16 / 05 / 2024

Tagy článku

TOPlist