Hody v zeštíhlené podobě

Hody v zeštíhlené podobě
Foto: pri
Dolní Němčí Společnost 16 / 05 / 2011

Hody, milé hody, už jsem dohodoval... Tak si letos Dolněmčané zpívat v neděli nemohli. Smutní ale nebyli, protože si hodového průvodu užívají ob rok. Letošní hody jsou chudší. Je to proto, aby se nám to neomrzelo. Není problém sehnat stárky, zvládli bychom to, ale když je to jednou za dva roky, více se na to lidé těší a společně si to užíváme, vysvětluje Martin Matuš, harmonikář i zpěvák domácího mužského sboru.
Letos skromné hodování, bez stárků, zahájilo proto pouze předhodové zpívání v sále kulturního domu, kterého se zúčastnilo šest přizvaných sborů. A došlo i na taneční zábavu s Dolněmčanskou pětkou. Letos jsme si říkali, že když nebude žádná sobotní zábava, tak aby program nebyl naprosto prázdný, uspořádáme naše zpívání o týden později, než bylo loni, a současně v týž den uděláme taneční zábavu, dodává Matuš za zpěvu mužského sboru z Velké nad Veličkou.
Poklidná zábava převážně starších s písničkou a skleničkou dobrého vínka byla v první části poněkud ovlivněna nervozitou, protože se hrál velmi důležitý hokejový zápas se Slovenskem. Díky dobré informovanosti ze strany sboru z Ostrožské Nové Vsi se ale po vítězném tažení rozjela a všichni se bavili jako na hodech.
V neděli po mši svaté v kostele sv. Filipa a Jakuba vystoupil Na Mlýně Dolněmčánek a následovalo besedování s CM Kunovjané.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace