Horký vsadil na kvalitu

Horký vsadil na kvalitu
Foto: pri
Boršice Společnost 25 / 07 / 2013

Kdo si myslel, že týden po svatbě bude Jarda Horký někde na dovolené, mýlil se. I letos vyvalil čtrnáct soudků zlatavého moku, aby návštěvníci postupně ochutnali produkci piva z blízka i daleka, od malých domácích pivovarů a v pestré škále více či méněstupňového označení. V kombinaci s hudební produkcí čtyř kapel, vystoupením skupiny historického šermu Vanir a dalšími prvky zábavy se stal III. ročník Slavností piva v Paču pubu v Boršicích zajímavým místem ke strávení sobotního odpoledne.
Piva jsou naprosto jiná než v předcházejících ročnících. Měl jsem představu, jaká piva chci. Ve velkoskladě jsem objednal, obchoďák sehnal a dnes se tu reprezentují, popsal Horký cestu, jakou se pivo z Brna nebo až ze Strakonic dostalo na hřiště do Boršic.
V nabídce byly představeny i dva minipivovary. Jedním je domácí pivovar Magistr z Brna s desítkou Kateřinou a polotmavým Magistrem Kelly 12°. Z dědiny za kopcem, Syrovína, je v nabídce Syrovar 11° a ovocné pivo. V uvozovkách větší pivovary reprezentují Hubertus, Bohemia regent, Svijany, Nymburk, Rychtář a nejvzdálenější 12° Dudák ze Strakonic, vyjmenoval Horký, který při výběru věděl, co chce. Chci nabízet kvalitu a ne kvantitu. Gambrinusu, Kozla, Plzně jsou lidé přepití a v otázce poměru cena, výkon je ty menší pivovary rozhodně převyšují, řekl svůj názor Horký. Jsem tak v půlce koštování. Osobně mi chutnají Svijany, ale všechna piva jsou vynikající. Trochu nás překvapil Syrovar, že tak pění, alespoň je vidět, že to není ošizené pivo, nechal se slyšet pořadatel.
V nabídce byl i originální kelímek. Na kelímcích nám udělali i naše logo. Jsou jistě lepší a pevnější než klasické, za 35 korun je skoro nafurt. Můžeš si ho pověsit do výstřihu a můžeš se klidně i lúbat, popsal Horký nový model kelímku a demonstroval praktickou ukázkou.

Galerie

TOPlist