Hudební kariéru odstartovala cesta trabantem

Hudební kariéru odstartovala cesta trabantem
Foto: ket
Horní Němčí Společnost 05 / 07 / 2017

Dechová hudba Horněmčanka oslavila sto třicet let existence

S muzikou začal už v mládí. „Vzpomínám si, že ještě jako malý jsem začal hrát na trubku v Uherském Brodě. Místní kapelník si nás osm vytipoval tady na základní škole a trabantem nás odvezl na přijímačky do Brodu, kde mě vzali. Tehdy jsem s hrou začal,“ vzpomíná Jaroslav Kohoutek, současný kapelník Horněmčanky. Ta letos slaví krásné jubileum. Občanům malé obce dělá radost už sto třicet let. „V současnosti jen nás asi patnáct. Ne všichni jsou z Horního Němčí. Někteří dojíždějí z jiných obcí, ale když je potřeba, tak se bez problému sejdeme,“ pochvaluje si spolupráci hudebního kolektivu Jaroslav Kohoutek.
Oslava sto třicátých narozenin kapely byla pojata jako krásné odpolední vystoupení několika dalších těles. Pogratulovat Horněmčance přijela například dechová hudba Miločanka. Nechyběli ani malí gratulanti z Hopsinek a Hopsáčku. Vystoupili také členové nejstarší složky, tedy Hopsáku, a zazpíval smíšený pěvecký sbor.
Na závěr programu pak zahrála i samotná Horněmčanka. „Vše začalo, když se asi osm kluků z Horního Němčí vydalo k jednomu vyhlášenému muzikantovi do Dolního Němčí a tam se naučili hrát. Od té doby tady nepřetržitě muzika existuje. Nepamatuji si, že by dědina byla bez muziky,“ popisuje nejen začátky místní dechovky bývalý kronikář Stanislav Bobčík.
Slavnostní pořad k významnému výročí si nenechaly ujít stovky místních lidí, kteří zcela zaplnili park, kde se koncert odehrával.

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace