I bez kroje svým koncertem nadchla

I bez kroje svým koncertem nadchla
Foto: sal
Uherské Hradiště Společnost 23 / 04 / 2012

Na první pohled docela nesourodé spojení cimbálové muziky a multiinstrumentalistky Radůzy vyznělo ve středu v uherskohradišťském Klubu kultury na výbornou.

Cimbálová muzika Stanislava Gabriela rozehřála do posledního místečka zaplněný sál svým „lokálním“ výběrem písní. Před příchodem Radůzy na pódium všichni očekávali, jestli si opravdu s cimbálovkou zazpívá ve slováckém kroji. Pestrost kroje sice nahradila černou barvou, to ale vůbec neubralo na výjimečnosti hudebního spojení, které bylo v pořadí třetí, ale premiérově naživo. Poprvé se Radůza potkala s Gabrielovci na přípravě své desky s pohádkami O Mourince a Lojzíkovi, při druhém setkání, také při natáčení desky, dodali Gabrielovci pouze vokály.

Po přestávce vyměnila Radůza cimbálovku za svou kapelu, se kterou to už pořádně rozjela a v některých pasážích i docela přitvrdila. Ale pokud vzala do ruky svůj akordeon, byla to stará dobrá Radůza, která opět dokázala, že žádných z hudebních nástrojů jí není cizí. Své umění dokázala jak na pianino, kytaru, foukací harmoniku, píšťalku, lesní roh, tak při světové premiéře i na speciálně upravené dudy, které jsou jako jediné laděny místo v durové v molové tónině.

 

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace