I Slovácké divadlo volí prezidenta

I Slovácké divadlo volí prezidenta
Foto: ilustrační foto
Uherské Hradiště Společnost 23 / 01 / 2023

Tématem posledních dnů jsou v České republice prezidentské volby. O to, kdo bude příštím nejvyšším představitelem státu, se zajímají i herci Slováckého divadla, a samozřejmě využili i svého práva volit.

„Volby považuji za velmi důležitou občanskou povinnost a právo. Chodím k nim pravidelně a myslím si, že by každý měl tuto občanskou povinnost naplnit,“ říká Jakub Zelinka. Volby nepodceňuje ani Tereza Novotná. „Aktuálně sleduji bedlivě, co se dá. Volím pokaždé, když se volit má. Cítím to jako povinnost,“ říká. Podobného názoru je i David Vaculík. „Samozřejmě je to pro mě velmi důležité, myslím, že volby jsou v posledních dnech to nejdůležitější, co se kolem nás děje. Doufám, že lidi vezmou rozum do hrsti a půjdou volit,“ dodává.

A koho chtějí divadelníci volit? „Cítím naději, že bych po deseti letech mohl konečně říct a vnímat, ze naše země má prezidenta, za kterého se nestydím. Za volbou a mým rozhodnutím si stojím. Volím pana generála Petra Pavla,“ prozrazuje Jakub Zelinka. Stejného favorita má i Pavlína Hejcmanová. „Volba prezidenta je pro mě velmi důležitá. Volila jsem Petra Pavla už v prvním kole, budu ho volit znovu a moc doufám, že vyhraje a po velmi dlouhé době budeme moct být na svého prezidenta hrdí,“ uzavírá Pavlína.

Tagy článku

TOPlist