Issová, Malý i Polívka natáčejí na Uherskobrodsku

Issová, Malý i Polívka natáčejí na Uherskobrodsku
Foto: Katka MAHĎÁKOVÁ  /  Herce Ondřeje Malého místní opravdu považují za vagabunda.
Uherskobrodsko Společnost 01 / 10 / 2019

Ondřeje Malého si místní pletou s vandrákem, Klára Issová jim jezdí kolem domu na kole

V podhůří Bílých Karpat se natáčí film Tichý společník, který vzniká na motivy stejnojmenné novely, jež se pyšní literární cenou Magnesia Litera a nominací na Cenu Josefa Škvoreckého. Autorem novely i režisérem filmu je Pavel Göbl, uherskobrodský rodák, který, jak sám říká, Uherskobrodsko nikdy úplně neopustil a je zde pořád doma! V Uherském Brodě stále bydlí jeho maminka.
Díky těmto kořenům se děj filmu odehrává právě v našem regionu. „Bylo to jednoduché, protože tuto oblast znám a protože jsem věděl, kde se to tady dá odehrát, a celkově mi to sem celé sedělo, takže jsem si s tím moc hlavu nelámal,“ objasnil režisér Göbl, který se svým štábem nejvíce natáčí v Bystřici pod Lopeníkem a pak také v dalších obcích Slovácka, jako jsou Vápenice, Vyškovec či Březová.
Hlavní role ve filmu ztvární takové hvězdy jako Bolek Polívka, Klára Issová či Ondřej Malý. Právě poslední jmenovaný se na každý natáčecí den mění v zarostlého vandráka a podivína. Každá taková proměna trvá téměř hodinu. Je ovšem tak dokonalá, že ho lidé považují za místního vagabunda. To krásnou Kláru Issovou poznávají místní okamžitě. Ona sama si pobyt na Slovácku užívá a ve volných dnech, kdy nenatáčí, jezdí po okolí a poznává krásy Slovácka. „Já se kochám každé ráno, když jedeme na plac, pokaždé je ta atmosféra jiná, je vidět tady ty kopečky a domečky, je to půvabné a je tady nádherně pochválila Brodsko Issová. Ve filmu ztvárňuje roli Lenky, která se po dvaceti letech vrací do své rodné vesnice za svým tatínkem, kterého hraje Bolek Polívka.
„Je to žena, která se nachází v takovém přelomovém období, řeší konec manželství a řeší i věci z minulosti a s tím vším se vyrovnává a vyndává kostlivce ze skříně a tu minulost tahá na povrch, aby se s ní rozloučila a mohlo začít něco nového,“ popsala představitelka Lenky. „ Lenka mi byla od začátku strašně moc blízká, když jsem si přečetla scénář i knížku, tak jsem si říkala, že je mi něčím hodně podobná a máme hodně společného,“ dodala Klára Issová, která si natáčení mimo Prahu nemůže vynachválit, neboť dle jejích slov je štáb pak více stmelený a je to trošku jako na táboře.

Galerie

TOPlist