Jak jsou zkušenosti, jde to rychleji

Jak jsou zkušenosti, jde to rychleji
Foto: pri
Dolní Němčí Společnost 14 / 06 / 2010

Marie Ježková: Trnky vařit, to ano, ale do chleba bych nešla. Jsou to šikovní kluci

Kulinářské dovednosti předváděli už potřetí o víkendu v Dolním Němčí. Úkol byl jasný: upéct do zlatava a křupava chleba. Osminku bochníku si každý už dle gusta mohl sníst suchou, se sádlem, škvarky, s cibulovou natí. Ti, co si přinesli kus špeku z domu, dělali ostatním chutě.
Rozpálit pec doběla (cca 140° C) trvalo pět hodin a se sázením první várky se začalo v deset dopoledne. Celou akci dokumentovala ČT Ostrava pro pořízení materiálu k vysílání Folklorního magazínu.
Přišlo i na předání pekařské lopaty mladším. Letos jsme chtěli zapojit i jiné členy, protože tady věčně nebudeme, prozradil Petr Klein za pořádající krúžek. Lopatu a zástěru tak vyfasoval pekařský učeň Jožka Juřenčák, který popsal své pocity. Chtěl jsem si to vyzkoušet, protože jsem to nikdy nedělal. Zajímalo mě to. Pocit je to normální, žádná divočina, ale zaujala mě asi ta proměna těsta v chleba. Vše dnes nakoupíme v marketech hotové nebo jako polotovar. Doma to dáme do mikrovlnky a hotovo. Tady byl vidět celý proces.
Po dopečení poslední várky bylo vidět, že zkušenosti již nechybí. Trnky vařit, to ano, ale do chleba bych nešla. To je potřeba mít dobrý odhad, kdy je správná teplota. Jsou to šikovní kluci, chválila Marie Ježková, když se přišla podívat, jak se dařilo.
Při pečení se spálil necelý kubík dřeva a vzniklo čtyřicet voňavých kilových bochánků chleba. Návštěvnost byla menší, ale tímto faktem si pořádající Národopisný krúžek Dolněmčan nenechal odpoledne překazit a při CM Babica vydržel s návštěvníky až do večerních hodin.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace