Je rozhodnuto, talentem je Světlíková

Je rozhodnuto, talentem je Světlíková
Foto: sal
Uherské Hradiště Společnost 30 / 08 / 2010

Regionální soutěž mladých ambiciózních nadaných dětí Hledáme talent zná své vítěze

Soutěž Hledáme talent, kterou vyhlásil DOBRÝ DEN S KURÝREM ve spolupráci s Nadací Děti-kultura-sport, zná své vítěze. V pátek byla desítka finalistů pozvána do zahrady nadace, aby byly předány vítězné šeky, vstupenky na návštěvu divadla a Pražského hradu a nejúspěšnější Kláře Světlíkové jako bonus poukaz na zájezd do Prahy pro celou její třídu.
Více jak deset týdnů bylo postupně představováno deset mladých talentovaných lidí, kteří vynikli svými úspěchy a dovednostmi nejen v našem regionu, ale které jejich nadání zavedlo i za hranice Slovácka.
Tak jako při vyhlašování sportovních výsledků se na stupně nejvyšší probojovali pouze tři. První místo a stipendijní poukaz v hodnotě 100 000 Kč si odnesla Klára Světlíková. Druhé místo patří spolu s poukazem na 80 000 Kč Martině Fuskové a třetí Františku Mrkusovi. Ten na rozvoj svého nadání získal poslední finanční příspěvek v hodnotě 50 000 korun. Všem jako poděkování za účast v soutěži byly předány čtyři volné vstupenky na představení Baron Prášil do divadla Hybernia a prohlídku Pražského hradu.

Těsně po vyhlášení a předání cen jsem se zeptal třech vítězů na jejich pocity a také nové dojmy z výhry, které musejí být naprosto odlišné od těch, které již několikrát v životě zažili při přebírání medailí nebo pohárů na svých soutěžích. Jsem překvapená a ráda, že jsem vyhrála, tak zněla první slova vítězky Klárky Světlíkové. Díky soutěži se jí a celému krasobruslařskému týmu podařilo zviditelnit krasobruslení. Sport, za nímž se skrývá dřina, úsilí a vytrvalost, které bývají většinou oku veřejnosti skryty. Závody začínáme až v říjnu, ale sezona už začala, takže jsem ve fázi příprav. Určitě mě to podpoří do další snahy. Z výhry si také mohu zaplatit soustředění, nechám si ušít šaty, potřebuji dopilovat volnou jízdu, na kterou si musíme pozvat choreografa, prozrazuje Světlíková, co ji čeká a jak naloží s finanční odměnou.

Šachy nejsou tak atraktivní sport, takže se mi podařilo zviditelnit náš klub, říká Martina Fusková po vyhlášení a přidává, kdo jí nejvíc pomohl k zisku druhého místa. V semifinálovém rozhodování přes internet mě podporovali všichni šachisté z republiky. V druhé části to pak bylo už na čtenářích. Musíme říct, že nás překvapilo, že jsme se setkali se spoustou cizích lidí, kteří nám fandili a sami se na nás obraceli a nosili hlasy, doplňují rodiče.
Minulý týden se Martina zúčastnila FIDE OPEN turnaje v St. Městě a teď ji čekají cesty do zahraničí. V neděli odjíždím na mládežnický turnaj do Běloruska. Potvrzené je i Řecko, takže mě nemine i mistrovství světa. Mezitím si budu plnit oddílové povinnosti, zúčastním se mistrovství republiky v rapid šachu, prozrazuje Martina, co ji do konce roku ještě nemine.

Je to jako získat ocenění v turnaji. Když se rozvoj žene dopředu, tak je to dobré a pomáhá to do další snahy, řekl František Mrkus lámaně, ale snad každý pochopí, že ocenění v podobě medaile či finančního bonusu potěší a motivuje každého do další snahy. Drobný ohlas soutěže a Františkova osvěta šachu proběhly i ve školních řadách. Spolužákům jsem řekl, že máme šachový kroužek, a nabídl jsem jim, ať chodí hrávat také, doplňuje František, který se už těší, až pojede s rodiči do Prahy.
Protože byl pátek, zbýval ještě jeden den do konce šachového turnaje ve St. Městě. Už se těším na další zítřejší zápas. Mám sice 3,5 bodu z 9 kol a je to spíš slabší výsledek, ale na tomto otevřeném turnaji jde spíš o získávání nových zkušeností, dodává František.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace