Jsme uskupení sobě rovných telat

Jsme uskupení sobě rovných telat
Foto: archiv kapely  /  Tonda obklíčen fanynkami ve studiu.
Březolupy Společnost 28 / 03 / 2012

Harlej přiveze do Březolup novou desku, která se rodila v Řecku

O víkendu vyšla kapele Harlej jubilejní, desátá fošna s názvem Teleskopický tele, a to byl důvod, proč se muzikanti vydali koncertovat po vlasti české a moravské. Po Stankově a Jemnici budou třetí zastávkou, kde novinku představí, slovácké Březolupy. V tamní víceúčelové hale vystoupí v sobotu 31. března od 20.00. Před nimi to rozbalí topolský Neutral a mladá partička The Snuff, která Harlej doprovázela už na podzim.
Ale je tu jaro, nová deska a nová šňůra. Tisíc důvodů, proč se kapelníka Harleje Toníka Rauera zeptat.

Představ nám novou desku.
Jmenuje se Teleskopický tele a je na ní 12 písní.
Čím je jiná od těch předešlých devíti?
Myslím, že Harlej má už svůj jasný rukopis, a já nejsem přítelem drastických změn. Oproti vlkovi bude ale tele opět trochu tvrdší a uřvanější.
Kde všude jsi skládal nové songy pro tuto desku?
Vlastně standardně v Řecku na Lefkadě a doma. Valná většina je ale řecká, stačilo by uveřejnit pracovní názvy. (Tonda se uculuje, ale prý je to smích) Nebo raději ne!
Co bylo nejtěžší při jejím nahrávání?
Harlej je momentálně lidsky v hodně velký pohodě, takže žádný problémy nebyly. Nejtěžší bylo si v jeden moment připustit, že díky Tomášově chřipce budeme muset odsunout termín vydání. Pořád jsme se snažili všechno dodržet, ale najednou bylo třeba si přiznat, že to nepůjde.
Vedli jste si statistiku, kolik toho kdo podělal, vypil ...?
Žádný statistiky nevedeme. Osobně mám hodně rád matematiku a kdysi jsem ji chtěl i jít studovat místo elektrotechniky, ale jinak mám rád chaos a nemám rád tabulky. Co je potřeba si zapamatovat, to si vždycky někdo pamatuje, a co je potřeba zapomenout, ať zmizí.
Máte na desce nějaké hosty?
Tentokrát hosti nejsou.
Měl jsi ve studiu větší hlad po jídle nebo muzice?
Vařím doma a vařil jsem i ve studiu a po kachně hlad není a po muzice ve studiu taky hlad není, je jí tam až nad hlavu. Ve studiu mám vždycky totální hlad po koncertech, který tomu snažení dávají smysl.
V Harleji kytara, v Alkeholu basa, na co všechno umíš ještě hrát krom strunných nástrojů?
Nejsem si moc jistý, jestli umím hrát alespoň na tyhle nástroje, ale jsem si jistý, že na žádný další neumím. (smích)
Kde jste přišli na název Teleskopický tele?
Strašně jsem se nudil v autě cestou z hor a dával si v hlavě dohromady věci kolem CD. Někde na hranicích Rakouska a Německa přišel nápad na text se slovama, kde je tele, a pak přišel člověk, kterej je tele, ale ještě se pořád vytahuje, takže je větší tele, než ve skutečnosti už vypadá. Teleskopický tele.
Kdo je největší tele v kapele?
Doufám, že jsme uskupení sobě rovných telat. (smích)
Nová deska, takže nové turné, a samozřejmě Březolupy. Co se ti  vybaví, když slyšíš název této štace?
Strašně moc věcí, těch koncertů v Březolupech bylo moc. Jak s Harlejem, tak s Alkeholem. Upřímně si vybavuju hodně věcí, který nejdou publikovat. (smích) Ne, opravdu, to nejde. Pochybuju, že vaše noviny čtou jenom lidi po dvaadvacáté hodině. (smích)
Z které desky zahrajete večer nejvíce písniček?
To se přiznám, že netuším, nenapadlo mě to někdy počítat.
Harlej i Alkehol jsou šílená rocková seskupení. Neplánuješ nějaký boční projekt, který se bude žánrově  vymykat? Ani návrat k trashmetalu?
Jsem muzikou hodně zaměstnaný a vytížený a za to jsem šťastný a jsem šťastný za obě kapely, v kterých hraju. Harlej už zase na nových CD tak úplně crazy není, pohybujeme se v různých polohách a protože jsem autor většiny věcí, celkem dost se vyřádím. Jsem asi docela spokojený člověk.
Ani roli v Okresním přeboru by jsi nevzal?
Asi bych se styděl, jsem v soukromí extrémně stydlivý člověk na vystupování před lidma, možná je to divný, ale je to tak.
A jedna otázka od našich čtenářů:
Je to pravda, nebo bublina, že prý pojedete nějaké kšefty se zpěvákem Vláďou Šafránkem?
To je nesmysl, nechápu, proč tohle už přes šest let někdo řeší! My jsme s Vláďou mezi sebou v pohodě, ale současným zpěvákem Harleje je Tomáš, tak to je. Vláďa tenkrát odešel sám ze svýho rozhodnutí, má svoje plány a my taky.
Je samozřejmě možný, že se někde potkáme a střihne si s náma jako host nějakou písničku, ale to by bylo třeba v rámci křtu, výročí nebo nejspíš nějaký náhody.

autor: PAVEL PAŠKA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace