Kadeřnické hvězdy stříhaly a radily

Kadeřnické hvězdy stříhaly a radily
Foto: psy  /  Známý kadeřník Marek Syřiště (uprostřed).
Uherské Hradiště Společnost 01 / 02 / 2011

V každém věku můžete vypadat skvěle, říká Marek Syřiště

O tom, že žena má být vždycky upravená, není pochyb. S novými trendy a péčí o vlasy přijeli seznámit své spolupracovníky uznávaní profesionální kadeřníci z oboru a hvězdy televizních proměn, Marek Syřiště a Honza Zavadil. Z profesionálního hlediska jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí a novinek, které budeme aplikovat na svých zákaznících, nadšeně popisuje Margita Dohnalová - Řezníčková, která sezvala do svého salonu jak profesionály z okolí, tak několik věrných zákaznic. Honza s Markem přítomným předvedli dvě velké proměny zákaznic, doplněné o kosmetickou a nehtovou úpravu. Přítomným dámám poradili, jak pečovat o vlasy v domácích podmínkách. Největší bombou, nad kterou zákaznice nevěřícně kroutily hlavou, bylo obyčejné mytí hlavy. Všechny to totiž dělaly úplně špatně, směje se Margita. Po poradenství a názorném školení dámy prošly typologií jak od kadeřníků, tak od kosmetičky, a odcházely obohaceny o zajímavé tipy a triky, jak se jednoduše udělat krásnějšími.

S Markem Syřištěm jsme pro vás připravili povídání o životě profesionálního kadeřníka, ale i nových trendech a tipech, jak vypadat sexy v každém věku.

 

Jaká cesta či náhoda vás přivedla k dráze špičkového kadeřníka?

Umělecká dráha se dřevem mi nevyšla, takže další možnost naznačil otec. Jeho kamarád je majitelem kadeřnictví, a to povolání jim přišlo pro mě vhodné. A ono to vyšlo, miluji svou práci. Začátky byly trochu drsnější, ale zase jak se říká, těžce na cvičišti, lehce na bojišti.

Jak vaše povolání vnímá rodina a přátelé? Ještě před několika lety bylo spíš výsadou žen.

Myslím, že je jim jedno, že jsem kadeřník, hlavně když je obarvím a ostříhám. (smích)

Když někoho potkáte na ulici, představujete si, jaký by mu slušel účes? Jak by se dal proměnit?

Vlastně je to nemoc z povolání, automaticky koukám na vlasy a už mi v hlavě běží kombinace střihů a barev,...a pak možná ještě, že je ta holka hezká:)

Podařila se vám nějaká zásadní proměna, na kterou jste obzvlášť pyšný?

Nevím, jestli zásadní, ale myslím, že slečna Denisa z Uherského Hradiště docela prokoukla. Snad ji přítel neopustil kvůli krátkým vlasům...

A nějaký úsměvný kadeřnický průšvih by se našel také?

Když blond barva dopadne fialově, přesně jak milka, ještě k tomu v noci, a vy musíte zavolat své mistrové o pomoc,...no jo, to byly začátky,...ale kadeřník se stále učí. (smích)

Jaké trendy vládnou v současné době?

Těch je! Hlavně však zdravé a krásné vlasy, precizní střihy - žádné břitvou oškubané rozcuchy, ani šestibarevné variace na malířovu paletu.

I když je každý člověk originál a příprava účesu je velmi individuální – existují nějaké zásady, které by měli kadeřníci dodržovat?

V jednoduchosti je krása. A pak nechat mluvit klientku, ať vám sama napoví, jsou to její vlasy, a ona musí cítit, že jsme tu pro ni a že jí nasloucháme.

Můžete prozradit alespoň pár tipů, čemu by se měla žena vyhnout?

Mladá dívka barvení permanentními barvami. Dívky rády s vlasy experimentují, a je snazší přebarvit profesionální přeliv, než barvu z drogerie. Žena středního věku si může dovolit téměř cokoliv, ale musí to umět nosit a působit sebejistě. A hlavně nezapomenout na svou ženskost! Starší dáma by se měla vyvarovat hlavně tmavých barev, je mnohem lepší prosvětlit i přírodní prošedivělé vlasy, a tím jim dodat šmrnc, než každé tři týdny bojovat s odrosty!

Jaké barvy letos frčí?

Zářivě rudá v dlouhých vlasech a černobílá kombinace v kratších.

Poradíte, jak „podomácku“ pečovat o vlasy, aby byly zdravé?

Zapomeňte na majonézu a olivový olej, stejně jako na věci z drogerie, které jsou jako od profesionála. Pořiďte si na základě osobní konzultace u kadeřníka profesionální kosmetiku, šampon, kondicionér na každodenní péči a masku, ta se má aplikovat jednou týdně. Nesmíme zapomenout ani na styling. Klientky se mě často ptají, proč jim jejich výtvory nikdy nevydrží tak dlouho, jako když jdou od kadeřníka, a pak dodají, že žádné tužidlo nepoužívají a vlasy přepalují fénem a žehličkou bez ochrany právě těchto produktů. Kvalita vlasů, lesk a intenzita barvy se pak ztrácejí téměř před očima. Kadeřník by měl umět poradit jak péči, tak styling, včetně postupu, jak na to doma snadno a rychle.

autor: IVA TYMROVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace