Kdo hraje, vyhraje?

Kdo hraje, vyhraje?
Foto: pri
Uherské Hradiště Společnost 01 / 06 / 2011

Slovácké divadlo má za sebou další úspěšnou premiéru. Tentokrát komediální hry Hráči od Nikolaje Vasiljeviče Gogola. V úvodu návštěvníky na veřejné generální zkoušce ředitel Igor Stránky přivítal slovy: Jsem rád, že tento kousek uvádíme. Je velmi smutné, že od roku 1990 česká divadla zanevřela na cokoliv, co pocházelo z Východu. Ruská klasika patří mezi to nejlepší v dramatické literatuře. Je dobře, že už se ledy rozpustily a obracíme se i na tuto stranu. Bude to nové poznání pro mladou generaci, která byla od těchto autorů na jistou dobu odstřihnuta.
Na vytvoření atmosféry, která by diváky měla nést na vlně smíchu, povolal toho nejzkušenějšího, Roberta Bellana. Měla by to být sranda a na tu jsme najali Roberta, který to umí. Jestliže se nebudete smát, tak to zruším, pohrozil Stránký v duchu osmdesátých let.
Když se blafuje a intrikaří, nikdo neví, jak vše může nakonec dopadnout. Hráči jsou vlastně výborně napsanou anekdotou o tom, že si nikdy nemůžete být jistí, koho máte vedle sebe. Že každý podvádí každého, každý každého šmíruje a nakonec na to dojede,“ říká k obdivuhodné dějové paralele k dění v dnešní české společnosti představitel jedné z hlavních rolí Tomáš Šulaj.
Hereckou partu hlavních postav výborně doplňuje i Zdeněk Trčálek a dvojice Martin Vrtáček a Josef Kubáník, která ještě nechyběla v žádné Bellanově komedii.

Galerie

TOPlist