Klára Vojtková zkouší Lásku, vzdor a smrt. „Je to další krůček zpět do divadla,“ říká

Klára Vojtková zkouší Lásku, vzdor a smrt. „Je to další krůček zpět do divadla,“ říká
Foto: Kuba Jíra
Uherské Hradiště Společnost 03 / 10 / 2023

Klára Vojtková je dlouholetá členka souboru Slováckého divadla a zároveň maminka tří dětí. Po poslední mateřské dovolené se do divadla vrací, aby se zapojila do příprav hudební inscenace Láska, vzdor a smrt.

„Je to zatím takový další krůček k plnému návratu do divadla. Organizačně to s manželem zvládáme s pomocí brněnských babiček, které jsou sice v důchodu, ovšem stále pracují. Ale kvůli nám si čas uzpůsobily tak, aby se mohly pár dnů v týdnu starat o děti. A taky máme svou osvědčenou superhlídačku Verunku od nás z Jalubí. Zdá se, že děti si to užívají, každý den je u nás nějaká návštěva a mají to pestré,“ vysvětluje Klára. „Pokud se nic zvláštního nestane, měla bych se do divadla naplno vrátit příští rok v dubnu,“ prozrazuje.

Jako jedna žena, jako jeden muž

S hereckými kolegy se shodli, že připravovaná novinka Láska, vzdor a smrt je pro Slovácké divadlo něco zcela nového a zatím nepoznaného. „Takové zkoušení jsme ještě nezažili. První a zásadní složkou totiž bude zpěv, díky kterému budeme vytvářet atmosféru. Je pro nás nezvyklé, že herectví je tady až na druhém místě, není prostor pro individuální výkony. Naším úkolem je znít jako jedna žena, jako jeden muž nebo celá skupina dohromady. Zásadní je souhra a naladěnost na všechny ostatní okolo sebe,“ popisuje Klára. „Je to jiné, člověk svým způsobem nejde s vlastní kůží na trh, ale musí se stát součástí celku, který má pak ohromnou sílu. Pro mě je to moc příjemné. Jsme v tom všichni společně,“ uzavírá Klára Vojtková.

Hudební inscenace E. F. Buriana Láska, vzdor a smrt v režii respektovaného režiséra Lukáše Brutovského bude mít ve Slováckém divadle premiéru v sobotu 4. listopadu.

Tagy článku

TOPlist