Klarinety strhly diváky i kritiky

Klarinety strhly diváky i kritiky
Foto: pri
Uherské Hradiště Společnost 30 / 04 / 2012

Muzikál Kdyby tisíc klarinetů má po premiéře. Jak dopadla? Podle ohlasů diváků, jež jsou k přečtení na webových i facebookových stránkách Slováckého divadla, na jedničku. „Moji milí, Klarinety se vydařily na výbornou. Smekám přede všemi aktéry - bylo to úžasné! Skutečně jsem z divadla odcházela nadšená. Všichni jste byli úžasní! Tak tohle by měla zhlédnout Praha! Ti by tam čučeli! Díky,“ napsala jedna z divaček.
Onou zmiňovanou Prahou myslí možná ty odborníky, kteří za divadlem tak daleko od hlavního města vyjíždějí sporadicky. I takoví se ale najdou. Je mezi nimi například recenzent J. P. Kříž. Do Hradiště přijel na první reprízu a opravdu „čučel“. „Dokonalost. Nejpříhodnější slovo pro Stránského Kdyby tisíc klarinetů. Moravští Slováci umí zpívat, to víme. Jaké vlohy pro dominantní step v nich ale dokázali objevit Aneta Michalčíková a Jan Bursa, to se také nedá nazvat jiným slovem,“ napsal v recenzi a uherskohradišťským divadelníkům udělil neuvěřitelných 95 %.
„Jsme rádi, že to vyšlo. Cítili jsme za zády nedočkavost diváků a chtěli jsme jim dát to nejlepší. Stálo nás to moc sil, ale vypadá to, že to byla dobrá investice,“ raduje se z úspěchu režisér Igor Stránský, jenž hercům nadělil oproti jiným divadelním nastudováním slavného filmu ještě něco navíc. „Řekl jsem si, že když máme zavzpomínat na slavné hity divadla Semafor, mělo by to být naplno, a přidal jsem i písničky, které ve filmu neznějí. Herci u toho všeho navíc stepují a podávají opravdu strhující výkony,“ dodává pyšně režisér. Muzikál Kdyby tisíc klarinetů je na programu Slováckého divadla několikrát v každém týdnu až do konce května.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace