Kniha Herec je venku. Jaké jsou první ohlasy?

Kniha Herec je venku. Jaké jsou první ohlasy?
Foto: Česká televize
Uherské Hradiště Společnost 14 / 09 / 2020

Je to pět dnů, co vyšla mimořádně očekávaná knižní novinka Herec. Josef Kubáník v ní vypráví příběh známého, obletovaného i slávou zkaženého herce, který si začne dopisovat s tajemnou Martinou, aniž by tušil, že se začíná zaplétat do vlastních sítí.

„Bylo to až dojemné, kolik mi minulý týden psalo kamarádů, že mi drží palce. Kromě těch uherskohradišťských to byl i Ondra Brzobohatý, jeho žena Taťána, Vojta Dyk, který mi knihu pokřtil, i spolužačka Simona Babčáková. Mimochodem, ta mi na škole vyčetla z ruky, že po čtyřicítce začnu psát úspěšné knihy. Pokud bude Herec stejně oblíbený jako loni vydaný Poslední deník Květy Fialové, tak se její věštba splní,” usmívá se Jožka.

A co na novinku říkají ti, kteří ji už přečetli? „Herec je břitce vtipný a až děsivě sugestivní příběh s překvapivým závěrem. Josef moc dobře rozumí můžům i ženám a díky tomu mohl tak silný příběh vystavět,” říká o novince herečka Daniela Šinkorová. Uherskohradišťská kolegyně a kamarádka Jitka Hlaváčová prozrazuje: „Knížku jsem přečetla na jeden zátah. Emoce se jen střídaly. Chvilku jsem se smála, pak se zase dojímala, nebo byla v napětí, jak to celé dopadne. Příběh je z prostředí mně známého, a i tak mě to nenechalo v klidu a já jsem hltala každé slovo. Po dočtení jsem si řekla: Už je konec? Já chci číst ještě.”

„Můj první dojem z Jožkovy nové knížky?” zamýšlí se moderátorka a novinářka Petra Kučerová: „Takový ten pocit, jak se bezpečně a spokojeně brouzdáte po okraji moře, vlnky vám šumí kolem kotníků a pak najednou šlápnete do prázdna a z idylky je tobogán. Knížku jsem zhltla jedním dechem. Forma esemesek a deníků je poutavá, dodává příběhu spád a další vrstvu originality. Pevně doufám, že kvality knihy Jožky Kubáníka ocení co nejvíc čtenářů. Zaslouží si to.”

A jak je s knihou spokojený autor? I o tom povypráví na uherskohradišťském křtu, který proběhne 24. září od 17.30 v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana. Kmotrem bude jeho herecký kolega Tomáš Šulaj a psychiatrička Soňa Hronová.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace