Kohútek slavil 35

Kohútek slavil 35
Foto: pri
Bánov Společnost 09 / 12 / 2008

Jsme prostě srdcaři

Znovuobrození a přechod z dětského souboru do nynější dospělácké podoby nastal v roce 2001, kdy se prozatím jen holky domluvily při oslavě 50. výročí otevření bánovské školy. „Začaly jsme se scházet v malém sborečku a abychom přilákaly i kluky, zašly jsme za Víťou Zálešákem,“ zmiňuje se Hanka Zálešáková „Holky přišly jen, jestli bych je nenatočil. Přišel jsem a druhou zkoušku jsem k nim už patřil,“ s úsměvem přikyvuje nynější vedoucí souboru Vít Zálešák.
K Víťovi se obětavě přidala i Jarmila Brnková. Všichni z této trojice se do souboru dostali přes základní školu, při které jej navštěvovali. „V druhé třídě za mnou přišli do třídy a po zkouškách v hudebce jsme kroužek prostě museli navštěvovat. Mamka s taťkou umí dobře zpívat a při táboráku s námi hrál i děda, který byl muzikant,“ popisuje svůj vztah k folkloru Zálešák. „Od malička jsem k folkloru tíhla. Kolikrát, když jsem šla na zkoušku, se naši ptali, co tam neustále zkoušíme. Ale dnes mi dali za pravdu a taťka mi složil poklonu, za což jsem ráda,“ dodává Zálešáková.
Hanka i Víťa se shodli, že se jim večer podařil, a jsou rádi, že vše podařilo uskutečnit. Důkazem toho, že soubor je na dobré cestě, je i to, že do něj dokonce přijíždí nejvzdálenější člen až z Blatnice pod sv. Antonínkem.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace