Komedianti dali cenu Evě Jiřikovské

Komedianti dali cenu Evě Jiřikovské
Foto: pri  /  Kdo je Eva JiřikovskáŠestatřicetiletá Eva Jiřikovská je absolventkou Pedagogické fakulty MU v Brně, obor grafika-výtvarná výchova. V současné době pracuje ve Slováckém divadle jako vedoucí výpravy, je oslovována režiséry z mnoha dalších českých divadel a je členkou Hradišťanu, pro nějž rovněž navrhuje kostýmy. Má za sebou několik výstav, spolupracuje s televizí, je autorkou kostýmů k filmu Klíček.
Uherské Hradiště Společnost 14 / 02 / 2012

Kromě Slováckých Oskarů a Největších z pierotů byla v sobotu poprvé udělena i Cena komediantů. „Je určena výtvarníkům, hudebníkům a autorům choreografií, protože všechnu smetanu vždycky slízli herci nebo režiséři a já jsem si řekl, že je načase, abychom připomněli, že ty krásné inscenace vznikají i díky dalším kolegům,“ říká autor nového ocenění David Vacke.
V anketě hlasovali pouze herci, a to ve dvou kolech. Nakonec rozhodli, že historicky první demižónek slivovice s originální etiketou si odnese Eva Jiřikovská za kostýmy ke komedii Modré květy. „Jé, to jsem ráda,“ řekla stydlivě výtvarnice, která je rovněž autorkou plakátů k jednotlivým inscenacím a často se podílí i na celé výpravě.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace