Komedie Perfect Days má za sebou interní premiéru

Komedie Perfect Days má za sebou interní premiéru
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Společnost 19 / 04 / 2021

Ve čtvrtek proběhla ve Slováckém divadle interní premiéra nové konverzační komedie Perfect Days pod režijním vedením Mikoláše Tyce.

„Až budeme moci konečně přijít do divadla, na což se všichni opravdu velmi těšíme, doufám, že ta hra nabídne divákům nejen chytrou zábavu, ale že to bude také ona komedie lidských charakterů, která v postavách zrcadlí naše vlastní snažení a myšlení,“ uvedl režisér Mikoláš Tyc.

V hlavních rolích příběhu o čtyřicátnici Barbaře, která má vše, ale ke štěstí jí chybí dítě, diváci snad už brzy uvidí Terezu Novotnou, Irenu Vackovou, Jaroslavu Tihelkovou, Davida Vaculíka, Pavla Šupinu a Josefa Kubáníka.

O čem je komedie Perfect Days

Barbs (Tereza Novotná) je téměř čtyřicet, je sama a biologické hodiny tikají. Ale jak počít dítě, když v nejbližším okolí je pouze bláznivá matka (Jaroslava Tihelková), kamarádka Alice (Irena Vacková) a gay Brendan (David Vaculík)? Možná by stálo zato, dát se dohromady s bývalým manželem (Josef Kubáník), ale šance je malá… Až se najednou v jejím životě objeví pohledný mladík (Pavel Šupina) a zápletka, která dopadne úplně jinak, než si diváci mohou myslet, může začít.

Komedii Perfect Days v Česu uvedlo s mimořádným úspěchem několik divadel a ovace sklízel i film Alice Nellis s Ivanou Chýlkovou, Zuzanou Kronerovou, Zuzanou Bydžovskou, Ondřejem Sokolem, Vojtěchem Kotkem a Bohumilem Kleplem v hlavních rolích.

 Co řekli o novince herci, kteří se přišli na uzavřenou premiéru podívat?

 Jiří Hejcman: „Premiéra bez diváků je smutná, ale snad se jich brzy dočkáme. Já jsem si Perfect Days užil moc. Kolegové to zahráli čistě herecky, bylo to citlivě režírované, šli hezky po příběhu a textu. Bylo to vtipné i dojemné. Komedii a kolegům přeju do budoucna především spoustu spokojených diváků.“

 František Maňák: „Cítím jako výsadní právo, že můžu jít i v této době do divadla podívat se na inscenaci, i když jen neveřejnou premiéru. Z tohoto pohledu jsem si to maximálně užil. A i inscenace samotná byla super. Teprve v půlce jsem zjistil, že jsem ten slavný český film viděl. (smích) Velmi mě to bavilo a Perfect Days do budoucna přeju hodně štěstí, úspěchů a spokojených diváků. Doufám, že to bude jedna z těch komedií, na které se bude chodit dlouho.“ 

Tagy článku

TOPlist