Konečně hodovali v novém sále

Konečně hodovali v novém sále
Foto: ket  /  Společná fotografie krojovaných.
Nedachlebice Společnost 15 / 11 / 2017

Stárci letos chyběli, ale přibylo šest nových párů

Sice letos hodovali bez stárků, ale veselí byli víc než s nimi. Členové nedachlebické chasy mohli konečně po letech pořádat hodovou zábavu doma, a to ve zbrusu novém sále. „Je to pro nás hodně velká úleva, že se po letech nemusíme na večer přesouvat do sálu ve Zlámanci. Máme více času a můžeme si tak před večerní zábavou odpočinout,“ uvedla Eliška Koňaříková, dlouholetá členka chasy, která letos vzala část organizace hodů na sebe.
V Nedachlebicích na letošní hody sice domluvené stárky měli, ti však museli z časových důvodů odříct. „Sice nám chybí stárci, ale na druhou stranu tady máme šest nových mladých párů, které se do chasy přidaly. Jsou to především domácí, ale dva kluci k nám přišli z Uherského Hradiště,“ prozradila dále Eliška Koňaříkova. Ta je zároveň jednou z kandidátek na roli stárky na příští rok. V kroji chodí už sedm let a byla i u stárkování své starší sestry Kristýny před dvěma lety. Folklorního ducha tak Eliška nepostrádá, a to i zásluhou babičky Jany Šubardové, která v obci váže holkám na hody šátky.
Chasa si letošní hody díky novým prostorám pro večerní zábavu opravdu užila, stejně jako obyvatelé obce, kteří vyprodali místa v sále už před začátkem zábavy.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace